Încă trei medalii de aur pentru Denisa Stoian la Aphrodite Cup

Written by Radu DANCIU Category: Sport Created: Tuesday, 20 March 2018 16:00

denisa aphrodite4Sportiva legitimată la CSM Ploiești a câștigat încă trei medalii la concursul de la Atena.

În prima zi a competiției, Denisa Stoian se impusese în concursul individual “all around” la categoria ei de vârstă (2003).
Duminică, ea a luat aururul și la problele de cerc, minge şi panglică. La măciuci a ocupat locul al 4-lea, cu 13.150 puncte.

În concursul de la cerc, Denisa a cucerit aurul după ce a fost notată cu 15.100, următoarele clasate fiind Androniki Agathou (Grecia), cu 14.400, şi Sabina Bakatova (Kazahstan), cu 13.550.
La minge, sportiva legitimată la CSM Ploiești a avut nota 15.000, la mare distanţă de urmăritoarele sale: Ioanna Magopoulou (Grecia), cu 14.050 şi Rayna Hoh Khai Ung (Malaezia), cu 12.500.

La panglică, nota primită a fost12.000. Pe podium au mai urcat Anastasiia Zbyshevskaia (Rusia), cu 11.450, şi Polina Murashko (Estonia), cu 10.800.