Trei medalii pentru clubul Shiro Washi Ploieşti la "Cupa Regelui"

Written by Anca Visan Category: Sport Created: Tuesday, 22 May 2018 14:37

shiro washi ploiesti clubClubul Sportiv Shiro Washi Ploieşti a participat în perioada 18-20 mai la Finala Campionatului Național pentru copii "Cupa Regelui", care s-a desfăşurat în Galaţi, unde sportivii ploieşteni au reuşit să obţină trei medalii.

Pentru micuţii sportivi ploieşteni, cu vârste între 8 şi 11 ani, competiţia s-a încheiat cu o clasare pe prima treapă a podiumului, două locuri trei şi trei locuri patru. Mai exact, ei au obţinut următoarele rezultate: la categorii C3 (copii cu vârsta cuprinsă între 8-9 ani), Niță Robert locul 1 la Kata individual, Kihon Ippon Kumite locul 3, iar la proba pe echipe la o categorie mai mare C2 (10-11 ani) kata echipe Ciobănaş Dragoş, Niță Robert şi Stan Octavian locul 4. La categoria C2 Ciobşnaş Dragoş a obţinut locul 3 la Jiu ippon kumite.

Niță Robert a reuşit astfel să devină campion naţional pentru al treilea an cosecutiv, mai anunţă reprezentanţii clubului ploieştean condus de Sorin Niţă, preşedinte şi antrenor, deţinător al centurii negre 4 Dan.