Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

șofer beat etilotest
Categorie: Știri locale

Polițiștii rutieri din Prahova au fost alertați, ieri după-amiază, cu privire la un șofer care se deplasa pe DN 1, în zona Bănești – Câmpina, și care nu reușea să țină direcția. Acesta a fost tras pe dreapta la Breaza și s-a dovedit că se afla sub influența alcoolului.

“La data  de 29 decembrie a.c., în jurul orei 15:30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier fost sesizați despre faptul că pe DN 1, pe raza localității Bănești, un autoturism condus de un bărbat are o deplasare sinuoasă, existând suspiciunea că șoferul s-ar afla sub influența băuturilor alcoolice. 

Polițiștii au pornit în urmărirea acestuia, fiind oprit pe DN 1 pe raza orașului Breaza. Cu ocazia legitimării a fost identificat conducătorul autoturismului în persoana unui bărbat în vârstă de 44 de ani din municipiul București, constatându-se faptul că acesta emană halenă alcoolică, motiv pentru care a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat valoarea de 0,66 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ulterior bărbatul a fost condus la o unitate medicală în vederea recoltării de mostre biologice de sânge”, a anunțat IJP Prahova, în cursul zilei de joi. 

VEZI ȘI: Șofer bucureștean prins conducând drogat, pe DN 1

În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracțiunii de conducere a unui autovehicul pe drumurile publice sub influența băuturilor alcoolice,  a mai precizat sursa citată.

Foto ilustrație

Back To Top