Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Actual

dnaOfiţerul BCCO Emanuel Saghel îi dădea informaţii despre dosare lui Daniel Capră, patronul Petrolul Ploieşti, de la care primea în schimb bilete la meciurile echipei şi consumaţii la o lojă a stadionului, la consumaţii participând şi şeful IPJ Prahova Viorel Dosaru şi adjunctul acestuia, susţine DNA.

Potrivit referatului cu propunere de arestare preventivă întocmit de DNA Ploieşti în dosarul în care sunt cercetaţi şeful DGA Prahova, Constantin Ispas, ofiţerul BCCO Ploieşti Emanuel Saghel şi adjunctul şefului Poliţiei Judeţene Prahova, Adrian Rădulescu, Saghel, care conduce Serviciul de combatere a finanţării terorismului şi spălării banilor din BCCO Ploieşti, primea bilete la meciurile echipei de fotbal Petrolul Ploieşti şi îi furniza patronului clubului ploieştean, Daniel Capră, informaţii despre dosarele în care acesta este cercetat de DIICOT.

Astfel, conform documentului citat, în primăvara anului 2014, Emanuel Saghel l-a contactat pe Daniel Capră şi i-a spus că ştie despre controlul fiscal făcut de către Direcţia Antifraudă Fiscală Alexandria la clubul sportiv Petrolul, asigurându-l că actul de control fiscal va fi urmat de un dosar penal, "în legătură cu care se va implica personal, atât pentru a fi preluat de o unitate de parchet din Ploieşti, cât şi pentru a-l soluţiona în mod favorabil".

Conform procurorilor DNA, despre discuţiile dintre patronul de la Petrolul şi ofiţerul BCCO Ploieşti, dar şi despre asigurările verbale date de Saghel cu privire la soluţionarea favorabilă a dosarului întocmit pe numele lui Daniel Capră şi al clubului patronat de acesta, F.C. Petrolul Ploieşti SA, are cunoştinţă şi Alexandru Crângu, director executiv al clubului sportiv menţionat şi prieten al celor doi.

"Urmare a acestor promisiuni, Saghel Emanuel a pretins şi primit pentru fiecare partidă-meci de fotbal disputată de către F.C. Petrolul Ploieşti, pe teren propriu, bilete de acces - între 5 şi 30 de bilete, având valoare nominală aferente tribunelor 0, I şi II, cuprinsă între 20-50 lei, media valorică pentru meci jucat fiind de 300-800 lei. Aceste bilete erau pretinse şi primite la sediul clubului de fotbal, cel ce se ocupa de procurarea şi înmânarea acestora fiind Crângu Alexandru", se arată în referatul cu propunere de arestare preventivă. Mediafax.ro

Back To Top