Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

alerta meteo
Categorie: Actual
  • ISU București – Ilfov a avut zeci de intervenții, sâmbătă seară, în urma problemelor cauzate de fenomenele meteo.
  • În Capitală a fost valabilă o avertizare nowcasting cod portocaliu, iar autoritățile au emis mesaj RO-ALERT cu privire la fenomenele meteo periculoase prognozate.
  • Furtuna a produs pagube și în unele localități din Dâmbovița.
  • UPDATE. În ultimele 24 de ore, pompierii au intervenit în București și în județele Argeş, Dâmboviţa, Dolj, Gorj, Ilfov, Prahova.

UPDTAE: Pompierii au intervenit în Capitală și în șase județe, inclusiv Prahova, în urma fenmenelor meteo din ultimele ore. "În ultimele 24 de ore, efectivele Ministerului Afacerilor Interne au intervenit, în sprijinul populaţiei şi administraţiei publice locale, în 10 localităţi din 6 judeţe (Argeş, Dâmboviţa, Dolj, Gorj, Ilfov, Prahova) şi municipiul Bucureşti pentru înlăturarea efectelor negative generate de ploile abundente şi vântul puternic. Pompierii au intervenit, în principal, pentru evacuarea apei din curţi, subsoluri, anexe şi străzi. Totodată, din cauza vântului puternic, a fost nevoie de intervenţia echipajelor de pompieri pentru degajarea copacilor căzuţi pe carosabil, a stâlpilor de iluminat prăbuşiţi, care au avariat mai multe autoturisme", a informat MAI duminică dimineață.

ȘTIREA INIȚIALĂ: Timp de trei ore, sâmbătă seară, Capitala și județul Ilfov s-au aflat sub cod portocaliu de fenomene meteo extreme. “Evitați deplasările și luați măsuri de adăpostire și autoprotecție” au transmis autoritățile printr-un mesaj RO-ALERT privind avertizarea emisă pentru intervalul 21.00 – 00.00. Bilanțul furtunii a confirmat temerile acestora. ISU Bucureşti-Ilfov a transmis că s-au înregistrat 39 de copaci căzuţi, un caz de acumulare de apă în locuinţă, un caz de tencuială de faţadă a unei clădiri care s-a desprins, un stâlp căzut, un acoperiş parţial desprins şi 26 de autoturisme avariate. Cel mai afectat a fost Sectorul 6, dar, din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.

În Dâmbovița, pompierii de la Garda Potlogi au intervenit în satul Românești, unde 15 gospodării au fost inundate ca urmare a ploii torențiale. Tot pompierii au fost solicitați, sâmbătă seară, în comuna I. L. Caragiale, pentru degajarea unor copaci căzuți în satul Ghirdoveni, dar și pentru asigurarea zonei după ce furtuna a rupt câteva cabluri electrice în comuna Glodeni, sat Glodeni Deal.

Mare parte din țară se află, și astăzi, sub alerte de fenomene meteo extreme și sub avertizare de inundații.

VEZI ȘI: Alertă meteo de ploi și vijelii, în aproape toată țara. Cod portocaliu în 13 județe

VEZI ȘI: Atenționare cod galben de inundații pentru râul Prahova

Foto: Facebook/ Gozi Adrian

Back To Top