Categorie: Actual
Elevii care au ratat, până acum, primele două etape de înscriere la liceu, în clasa a IX-a sau cei care au refuzat înscrierea la unităţile de învăţământ unde au fost repartizaţi computerizat mai au o şansă de a se înscrie la liceu. Cea de-a trei etapă de înscriere la admitere în învăţământul liceal va avea loc în perioada 3-5 septembrie 2012.

Elevii care au absolvit clasa a VIII-a şi nu s-au înscris la unităţile de învăţământ unde au fost repartizaţi, cei care nu au participat la primele două etape de admitere din motie de corjenţe sau alte probleme legate de neîncheierea situaţiei şcolare sau cei care nu s-au adresat, pentru repartizarea într-un liceu, în şedinţele publice de până acum, pot depune dosarele cu cererile-tip şi adeverinţele de absolvire a clasei a VIII-a - în care trebuie specificată media de absolvire a claselor V-VIII - în perioada 3-5 septembrie 2012, între prele 9.00-15.00, la sediul Inspectoratului Şcolar Judeţean Prahova. Repartizarea candidaţilor se va face în şedinţa publică din 6 septembrie 2012.

Pentru locurile libere la clasele de învăţământ vocaţional, înscrierea va avea loc în data de 3 septembrie, la secretariatele liceelor respective, urmând ca probele de aptitudini să fie susţinute în zilele de 4 şi 5 septembrie.

Vezi mai jos lista LOCURILOR LIBERE pentru etapa a III-a de ADMITERE ÎN LICEU 3-6 septembrie 2012.

Nr. crt.

Unitatea de învăţământ

Specializarea/Domeniul de calificare

Locuri libere

1

COLEGIUL NAŢIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIEŞTI

VOLEI

13

2

LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI PLOIEŞTI

MECANICĂ

81

3

LICEUL TEHNOLOGIC "ANGHEL SALIGNY" PLOIEŞTI

INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE

52

CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE

27

MECANICĂ

23

4

LICEUL TEHNOLOGIC "1 MAI" PLOIEŞTI

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

14

CONSTRUCŢII, INSTALAŢII ŞI LUCRĂRI PUBLICE

14

MECANICĂ

68

ELECTRIC

15

5

LICEUL TEHNOLOGIC "LUDOVIC MRAZEK" PLOIEŞTI

MECANICĂ

27

PRODUCŢIE MEDIA

23

PROTECŢIA MEDIULUI

15

6

LICEUL TEORETIC AZUGA

SPORTIV

18

7

LICEUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN CANTACUZINO" BĂICOI

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

11

ŞTIINŢE ALE NATURII

9

8

LICEUL TEHNOLOGIC "TEODOR DIAMANT" BOLDEŞTI SCĂIENI

MECANICĂ

22

MATERIALE DE CONSTRUCŢII

28

9

COLEGIUL "ION KALINDERU" BUŞTENI

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

9

ŞTIINŢE ALE NATURII

22

COMERŢ

15

10

COLEGIUL TEHNIC "CONSTANTIN ISTRATI" CÂMPINA

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

16

11

LICEUL TEHNOLOGIC MECANIC CÂMPINA

MECANICĂ

58

12

LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU" MIZIL

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

7

13

LICEUL TEHNOLOGIC "TASE DUMITRESCU" MIZIL

INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE

23

COMERŢ

47

AGRICULTURĂ

23

14

COLEGIUL TEHNIC "GHEORGHE LAZĂR" PLOPENI

MECANICĂ

41

INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE

13

15

COLEGIUL "MIHAI CANTACUZINO" SINAIA

MATEMATICĂ-INFORMATICĂ

11

16

LICEUL TEHNOLOGIC BĂLŢEŞTI

INDUSTRIE TEXTILĂ ŞI PIELĂRIE

19

17

LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL BĂRCĂNEŞTI

MECANICĂ

13

ECONOMIC

13

INDUSTRIE ALIMENTARĂ

27

18

LICEUL TEHNOLOGIC CERAŞU

MECANICĂ

19

19

LICEUL TEHNOLOGIC FILIPEŞTII DE PĂDURE

MECANICĂ

26

ELECTROMECANICĂ

25

20

LICEUL TEHNOLOGIC MĂNECIU UNGURENI

FABRICAREA PRODUSELOR DIN LEMN

7

21

LICEUL TEHNOLOGIC STARCHIOJD

MECANICĂ

12

22

COLEGIUL AGRICOL VALEA CĂLUGĂREASCĂ

AGRICULTURĂ

41

PROTECŢIA MEDIULUI

23

TOTAL

970




Back To Top