Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

furtuni caniculă
Categorie: Actual
  • ANM a actualizat prognozele pentru acest weekend, anunțând că mai multe regiuni aflate deja sub alerte de caniculă sunt amenințate și de vijelii puternice.

Meteorologii au menținut avertizările de caniculă pentru zilele de weekend, inclusiv pe cele cod roșu și portocaliu, dar au anunțat, astăzi, că în mai multe zone sunt așteptate și vijelii.

Citiți și: COD ROȘU ȘI COD PORTOCALIU DE CANICULĂ, ÎN WEEKEND, ÎN JUMĂTATEA SUDICĂ A ROMÂNIEI

furtuni 22 iuniePână mâine, la ora 10.00, în Banat, Crișana, Maramureș, Transilvania, precum și în jumătatea de nord a Moldovei vor fi perioade cu instabilitate atmosferică. Aceasta se va manifesta prin averse, intensificări de scurtă durată ale vântului (rafale de 50...70 km/h), vijelii, grindină și descărcări electrice. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor fi de 15...25 l/mp și izolat de peste 30...40 l/mp.

De la ora 15.00 până duminică, în zori, intră sub cod portocaliu de furtuni Crișana, Maramureș, unele județe din Banat și Transilvania, precum nord-vestul Moldovei. Vor fi perioade cu vijelii puternice, cu viteze la rafală în general de 70...90 km/h, grindină de medii și mari dimensiuni, averse torențiale și descărcări electrice. În intervale scurte de timp sau prin acumulare cantitățile de apă vor fi de 25...40 l/mp și izolat peste 50 l/mp.

Duminică vor mai fi manifestări de instabilitate atmosferică, local în jumătatea de nord a țării și izolat în rest.

Prahova se va afla, sâmbătă și duminică, sub cod portocaliu de caniculă, temperaturile așteptate fiind de peste 20 de grade noaptea și aproape 37 de grade în timpul zilei. 

 

Back To Top