- Jandarmii montani din Brașov au aplicat, în numai două zile, 38 de sancțiuni pentru turiștii care au încălcat prevederile legale, în zonele Zărnești și Predeal, intrând cu autovehicule în fonduri forestiere sau pe pajiști ori pășuni.
„În ciuda recomandărilor făcute regulat, constatările făcute de colegii noștri în teren ne fac să credem că cei mai mulți turiști nu țin cont de ele și aleg să încalce prevederile legale, pătrunzând cu motociclete, autoturisme, ATV-uri, UTV-uri în mai multe zone montane.
Astfel, în numai două zile jandarmii din Zărnești și Predeal au aplicat 38 de sancțiuni contravenționale, în cuantum total de 21.000, pentru pătrunderea în fondurile forestiere sau pe pajiști și pășuni cu aceste autovehicule”, au anunțat reprezentanții IJJ Brașov.
Citiți și: Accident mortal de ATV, într-o comună din Prahova. Victima este un băiat de numai 18 ani
Vedeți AICI imagini din timpul acțiunilor derulate de jandarmii montani la Predeal și Zărnești.
Imagini: IJJ Brașov
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- TikTok Actualitatea Prahoveană