- Mai multe autovehicule au intrat în coliziune joi dimineață pe A2 București - Constanța, pe sensul spre litoral, iar șase dintre ele au rămas imobilizate pe șosea, îngreunând traficul rutier.
Polițiștii au emis o alertă de trafic în urma acestui accident petrecut la km 94 al A2, în zona Dragalina.
„Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că traficul se desfășoară dirijat, pe banda de urgență, pe Autostrada A2 sensul București – Constanța, la kilometrul 94, în zona localității Dragalina, județul Călărași, după ce șase autovehicule implicate într-o coliziune au rămas imobilizate pe benzile de rulare. Trei persoane necesită îngrijiri medicale la fața locului, urmând a se stabili care se impune transportul la spital.
Se estimează reluarea circulației în condiții normale după ora 09.30”, au precizat polițiștii de la InfoTrafic.
Rută alternativă recomandată este A2 – kilometrul 64 – Lehliu – Gară – DN 3A – Drajna – A2 – kilometrul 105.
Citiți și: Accident pe șantierul A7 Autostrada Moldovei, între Mizil și Buzău. Un șofer a căzut de pe un pod în construcție - video link
Foto ilustrație
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- TikTok Actualitatea Prahoveană