Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

SUA, baiat, impuscat, tatal, mort, nintendo, jocuri, consola,
Categorie: Știri internaționale

• Un băiat de 11 ani din Pennsylvania e acuzat că și-a împușcat mortal tatăl după ce i-a fost confiscată consola de jocuri portabilă Nintendo Switch.
• Cazul arată cât de ușor pot avea copiii acces la arme SUA, care sunt omniprezente, relatează The Guardian.

Cazul a avut loc pe 13 ianuarie în Duncannon Borough. Poliția a fost trimisă la domiciliul familiei în jurul orei 3:20 dimineața, alertați prin apelul de urgență. Ofițerii au găsit un bărbat în vârstă de 42 de ani, pe nume Douglas Dietz, mort în pat, fiind împușcat la cap, a relatat site-ul local de știri WGAL News 8, citat de HotNews.

Potrivit documentelor judiciare, victima a fost descoperită în dormitorul matrimonial, care este legat de dormitorul fiului lor. După cercetări, autoritățile l-au identificat pe fiul de 11 ani al bărbatului ca fiind suspect.

Poliția a raportat că era ziua de naștere a copilului, iar acesta intrase în dormitor strigând: „Tati e mort”. Polițiștii de la fața locului au declarat, de asemenea, că l-au auzit pe fiu spunându-i mamei sale: „L-am omorât pe tati”.

Potrivit poliției, împușcăturile au avut loc după ce cuplul se dusese la culcare puțin după miezul nopții. Copilul le-a spus autorităților că a avut o zi bună cu părinții săi, dar s-a „enervat” când tatăl său i-a spus că e timpul să se culce.

Atunci când ofițerii l-au întrebat pe băiat ce s-a întâmplat, acesta a răspuns: „Am împușcat pe cineva”.

Potrivit presei locale, băiatul le-a spus polițiștilor că a găsit o cheie de la seiful cu arme în noptiera tatălui său. L-a descuiat în timp ce încerca să-și găsească Nintendo Switch-ul și a găsit acolo o armă.

Fiul ar fi recunoscut apoi că „a scos arma din seif”, a încărcat gloanțe în ea, s-a dus la partea de pat a tatălui său și a tras.

Când a fost întrebat ce credea că se va întâmpla când va trage cu arma, băiatul a răspuns că era „furios” și că „nu s-a gândit la asta”, potrivit anchetatorilor.

Copilul a fost reținut și i s-a refuzat eliberarea pe cauțiune. O audiere este programată pentru 22 ianuarie, a relatat WGAL News 8.

CITEȘTE ȘI: Trump a retras SUA din zeci de organizații internaționale

Back To Top