O femeie din Bușteni a cerut ajutorul salvamontiștilor, duminică după-amiază, după ce a căzut de pe potecă, pe traseul Jepii Mari.
Salvamontiștii din Bușteni au preluat-o pe femeia de 64 de ani care suferise mai multe traumatisme la coloană și, după un drum de aproximativ două ore, au reușit să o coboare de pe traseu.
Femeia a fost predată unui echipaj de la Ambulanță.
Foto: Salvamont Bușteni