- Două mașini în care se aflau cinci persoane au fost implicate în evenimentul produs la intersecția dintre DN1B și DJ179, spre Fântânele.
- Unul dintre șoferi și o pasageră au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Mizil au intervenit, marți seară, în jurul orei 22.00, cu o autospecială de stingere, o autospecială pentru descarcerare si o ambulanță SMURD, în urma unui accident produs pe DN1B, în zona Fântânele.
"În eveniment au fost implicate 2 autoturisme și cei 3 ocupanți ai acestora. Dintre aceștia, doi au necesitat îngrijiri medicale și, ulterior, au fost transportați la spital de către ambulanțele SMURD și SAJ, pentru a primi îngrijiri suplimentare. Victimele sunt conștiente, au suferit diverse traumatisme", au precizat reprezentanții ISU Prahova.
Poliția a anunțat că, potrivit rezultatelor primelor cercetări, "un bărbat în vârstă de 45 de ani, în timp ce se conducea un autoturism pe DN1B, la un moment dat a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus tot de un bărbat în vârstă de 50 de ani. În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto de 50 de ani și a unei pasagere în vârstă de 51 de ani". Potrivit sursei citate, niciunul dintre șoferi nu consumase alcool.
Citiți și: UN PIETON ȘI-A PIERDUT VIAȚA ÎNTR-UN ACCIDENT PRODUS DUMINICĂ SEARĂ, LA TOMȘANI
Polițiștii rutieri continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.
Foto ilustrație
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- TikTok Actualitatea Prahoveană