- Polițiștii Biroului de Combatere a Infracțiunilor Contra Persoanei și Patrimoniului au descins, în această dimineață, la o adresă din Ploiești, fiind pe urmele unor persoane bănuite de furturi comise în urmă cu aproape două săptămâni, pe raza municipiului.
Sunt căutate două persoane suspectate de furt din buzunare, care ar fi acționat, în perioada 16 - 17 ianuarie, în Ploiești, provocând un prejudiciu de câteva mii de lei.
„Din cercetări a reieșit faptul că, în perioada 16-17 ianuarie a.c., persoanele bănuite de comiterea faptelor ar fi sustras mai multe sume de bani din buzunarele și gențile unor persoane din municipiul Ploiești.
Prejudiciul cauzat este de aproximativ 4.200 de lei.
Citiți și: Furt în spital! O pacientă de la Boldescu a rămas fără banii lăsați în salon
Vedeți AICI imagini din timpul perchezițiilor.
În urma perchezițiilor, două persoane vor fi conduse la sediul unității de poliție”, au anunțat polițiștii în contextul decinderilor din acesstă dimineață la care iau parte și luptători de la Serviciul pentru Acțiuni Speciale Prahova.
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană