- Flăcările afectează un hotel aflat în Tătărani.
„Pompierii militari prahoveni acționează, în aceste momente, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la un operator economic (unitate de cazare) de pe raza comunei Bărcănești, satul Tătărani.
Pentru gestionarea operativă a evenimentului, au fost mobilizate 5 autospeciale de stingere, o descarcerare, o autocisternă, 2 autoscări și un echipaj SMURD”, a anunțat ISU Prahova.
Incendiul ar fi izbucnit la un hotel care funcționează într-o clădire cu parter și un etaj. Potrivit pompierilor, focul a cuprins acoperișul, pe o suprafață de aproximativ 500 mp.
Citiți și: Incendiu în zona Movila Vulpii. Focul a izbucnit la o fabrică de mobilier
„De asemenea, se efectuează recunoaștere pentru a se stabili dacă există persoane surprinse în interior”, au mai anunțat reprezentanții ISU Prahova.
Update ora 8.25. „Pompierii continuă acțiunea de stingere a incendiului. Din informațiile primite până în acest moment, la momentul izbucnirii incendiului in interior se aflau 5 persoane, din care 3 s-au autoevacuat. Pompierii efectuează căutări pentru identificarea persoanelor dispărute”, au anunțat reprezentanții ISU Prahova.
Foto ilustrație
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană