- O anexă gospodărească a luat foc, miercuri seară, la Izvoarele, iar flăcările amenințau să cuprindă și alte construcții învecinate.
- Trei persoane care au suferit atacuri de panică au avut nevoie de îngrijiri medicale.
Un incendiu a cuprins miercuri, în jurul orei 20.00, o anexă gospodărească din satul Homorâciu. La locul evenimentului au fost mobilizate inițial două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Gărzii de Intervenție Măneciu, ulterior forțele de intervenție fiind suplimentate cu încă o autospecială de stingere de la Detașamentul Vălenii de Munte, întrucât focul amenința să se extindă la anexele învecinate.
Suprafața afectată a fost, până la urmă, de 120 mp.
Citiți și: Bărbat găsit decedat, într-o locuință din Provița de Jos cuprinsă de incendiu
Din fericire, nu au fost înregistrate victime, însă trei persoane care au suferit atacuri de panică au avut nevoie de îngrijri, fiind asistate medical de echipajele de urgență prezente la fața locului.
Foto ilustrație
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană