- Accidentul s-a produs în jurul orei 9.45, pe tronsonul cuprins între intersecția cu drumul spre Strejnicu și cea cu DN72.
- În urma impactului, o persoană - pasager în unul dintre vehicule - a ajuns la spital, pentru îngrijiri medicale.
„În jurul orei 09.45 polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DN1, în afara municipiului Ploiești, pe sensul de deplasare Ploiești – Brașov.
Din primele verificări efectuate la fața locului a reieșit faptul că un bărbat de 39 de ani, în timp ce conducea o autoutilitară pe DN1, ar fi intrat în coliziune cu o autoutilitara care circula în fața sa, condusă de un bărbat de 37 de ani.
În urma impactului, un pasager în vârstă de 30 de ani, aflat în autoutilitara lovită, a suferit vătămări corporale”, a anunțat IJP Prahova.
Potrivit informațiilor transmise de Poliție, niciunul dintre șoferi nu se afla sub influența băuturilor alcoolice. Oamenii legii continuă cercetările, în cadrul dosarului penal deschis pentru vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească împrejurările exacte în care s-a produs evenimentul rutier.
Cercetările sunt continuate de polițiști în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul rutier.
Foto ilustrație
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană