Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Știri locale
  • Poliția Locală Ploiești a desfășurat, marți, o amplă acțiune de control privind transportul rutier de persoane și mărfuri.
  • În urma verificării a 132 de autovehicule, au fost aplicate 75 de sancțiuni contravenționale, valoarea totală a amenzilor depășind 131.000 de lei.

Polițiștii locali din cadrul Serviciului Circulație pe Drumurile Publice au organizat marți, 4 august, o acțiune de control care a vizat respectarea legislației în domeniul transportului rutier de persoane și mărfuri pe raza municipiului Ploiești. În cadrul verificărilor, au fost controlate 132 de autovehicule, iar pentru neregulile constatate au fost aplicate 75 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 131.000 de lei.

Acțiunea s-a desfășurat în mai multe puncte din municipiu, printre care Bulevardul București, străzile Democrației, Găgeni, Ștrandului, Gheorghe Grigore Cantacuzino, Depoului, Șoseaua Vestului, precum și în zona centrală a orașului. Polițiștii locali au verificat documentele necesare desfășurării activităților de transport, inclusiv autorizațiile, licențele și alte acte obligatorii atât pentru transportul de persoane, cât și pentru cel de mărfuri.

Printre principalele abateri constatate s-au numărat efectuarea transportului de marfă cu autovehicule de peste 3,5 tone în zone restricționate, fără autorizație de circulație sau fără deținerea unei vignete valabile. De asemenea, au fost aplicate sancțiuni pentru nerespectarea condițiilor impuse prin autorizații, referitoare la intervalele orare, tonaj, zonele de acces sau categoria vehiculelor.

Polițiștii locali au identificat și mai multe încălcări ale legislației în domeniul transportului de persoane. Au fost sancționați operatori care efectuau curse cu microbuze sau autobuze fără autorizație emisă de municipalitate, utilizau alte terminale decât cele aprobate, circulau pe trasee neautorizate sau efectuau opriri în locuri nepermise.

Citește și Măsură temporară la Ploiești, pentru soluționarea cererilor de urbanism, după atacul cibernetic de la ANCPI

Back To Top