Numărul persoanelor declarate vindecate după ce fuseseră infectate cu COVID-19 a crescut cu 15, în ultimele 24 de ore, ajungând la 92 la nivelul judeţului Prahova. Poate că nu sună impresionant, dar, în procente, asta se traduce prin rezolvarea favorabilă într-o singură zi a peste 12% din totalul de cazuri raportate până acum, într-un moment în care a fost confirmată o singură îmbolnăvire nouă faţă de raportarea anterioară. Nu trebuie uitat, în schimb, că şase prahoveni şi-au pierdut viaţa, iar trei sunt în prezent în stare gravă la terapie intensivă.