- Scris de Anca Visan
Poliţia Prahova a transmis lămuriri, miercuri dimineaţă, în cazul bărbatului găsit mort, serara trecută, după ce s-ar fi aruncat de pe un pod feroviar. Reprezentanţii IPJ confirmă că autoturismul prahoveanului fusese găsit, gol, într-o râpă, la aproximativ doi kilometri distanţă, iar indiciile conduc spre ipoteza conform căreia bărbatul a încercat să se sinucidă, nu a reuşit în accidentul de maşină, aşa că a ales o altă variantă.