Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Știri naționale

Facultatea de Drept a Universității București a anunțat, într-un comunicat de presă transmis vineri seară, că propune conducerii Universității București exmatricularea a 45 de studenți acuzați de fraudarea unor examene organizate în sesiunea ianuarie 2021.

 

“Decizia de a propune exmatricularea a 45 de studenți a fost una extrem de grea prin implicațiile sale atât asupra studenților pentru care s-a propus exmatricularea și a familiilor acestora, cât și asupra întregului corp profesoral și a tuturor celorlalți studenți ai Facultății noastre. Prin dimensiunea sa, aceasta este o decizie unică în istoria Facultății de Drept a Universității din București. Totodată, unicitatea acestei decizii exprimă și importanța sa prezentă și viitoare pentru Facultatea de Drept, pentru Universitatea din București, pentru întregul sistem de învățământ juridic superior, dar și pentru societatea românească în ansamblul său. Prin această decizie, conducerea Facultății de Drept își asumă o alegere foarte clară între just și injust, între fapte dovedite și declarații fără acoperire, între adevăr și minciună. Această decizie este o expresie a curajului de spune NU fraudei la examen”, a transmis conducerea Facultății de Drept din cadrul Universității București.

Decizia Decanului Facultății de Drept și a Consiliului Facultății de Drept este de a propune Rectorului Universității din București exmatricularea a 45 de studenți care “au conlucrat în vederea fraudării unor examene din sesiunea de iarnă 2021 a anului I”.

“Ca urmare a sesizărilor formulate de o serie de studenți, sesizări însoțite de dovezi certe, pertinente și concludente cu privire la fraudarea unor examene în sesiunea derulată în luna februarie a.c., Consiliul Facultății de Drept și Decanul Facultății de Drept a Universității din București vor înainta Rectorului Universității din București propunerea de exmatriculare a 45 de studenți din anul I. Studenții pentru care s-a propus exmatricularea au conlucrat pe grupuri de comunicare Whatsapp, în paralel cu desfășurarea examenelor on-line supravegheate audio/video de profesorii titulari. Scopul conlucrării a fost identificarea răspunsurilor și rezolvarea împreună a subiectelor de la unele dintre examenele scrise susținute on-line în luna februarie 2021”, se arată în comunicatul de presă transmis vineri seară de conducerea Facultății de Drept.

În ședința Consiliului facultății din data de 25 februarie 2021 au fost discutate sesizările, s-au examinat probele și au fost ascultați studenții care au dorit să își exprime punctul de vedere cu privire la acuzațiile care li se aduc, mai arat sursa citat[. „În urma acestei ședințe, în cursul zilei de 26 februarie 2021, membrii Consiliului și-au exprimat opțiunea cu privire la propunerea de exmatriculare, propunere adoptată cu o largă majoritate. În conformitate cu Regulamentul privind activitatea profesională a studenților, Decanul Facultății de Drept va anula rezultatele obținute de studenții în cauză la examenele pentru care s-a dovedit implicarea lor în fraudă”, precizează același comunicat.

Conducerea facultății a mai anunțat că, în urma acestui caz, va fi modificat în regulamentul de desfășurare a examenelor: “Consiliul Facultății de Drept a hotărât ca, exceptându-se impedimente sanitare certe, începând cu sesiunea din vara anului 2021- deci actualul an universitar-, examenele și colocviile din toate programele de studii ale Facultății de Drept să se desfășoare față în față, chiar dacă activitatea didactică (cursuri și seminare) va continua on-line”, se mai arată în comunicatul amintit.

Back To Top