• Traficul rutier este oprit, vineri după-amiază, pe Autostrada Soarelui din cauza unui incendiu de vegetație.
• Pompierii intervin cu mai multe autospeciale.
Un incendiu de vegetație a izbucnit vineri, în apropiere de Autostrada Soarelui (A2), traficul rutier fiind oprit. Pompierii ISU Dobrogea intervin cu mai multe autospeciale.
ISU Constanța informează că traficul este blocat pe tronsonul de drum afectat de incendiul de vegetație, precizează Digi24.
Un incendiu puternic de vegetație uscată a izbucnit, vineri, între localitățile Medgidia și Valea Dacilor din județul Constanța, lângă Autostrada Soarelui.
Fumul gros a ajuns și pe Autostrada Soarelui, iar vizibilitatea este redusă și aerul irespirabil în dreptul kilometrului 187, pe sensul spre București.
La fața locului au ajuns mai multe echipaje de pompieri de la ISU Dobrogea care încearcă să stingă incendiul.
CITEȘTE ȘI: Tentativă de femicid. Femeie înjunghiată în stradă, de fostul concubin
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană