- Scris de Ioana Rădulescu
- După anunțul demisiei, în mediul on-line a apărut o petiție pentru susținerea menținerii lui Gabriel Țaga în funcția de director.
- Unii dintre cei care au semnat și-au motivat susținerea prin mesaje transmise directorului CNMV după ce acesta a reclamat că, în ultimele luni, a fost „hărțuit” cu controale.