- Scris de Ioana Rădulescu
- Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova anchetează un agent șef de Poliție Penitenciară acuzat de cinci fapte penale.
- Acesta ar fi luat bani, în repetate rânduri, pentru a-i duce unui deținut din Penitenciarul Ploiești de bunuri și substanțe interzise.