Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Administraţie

Maternitatea Ploieşti şi Spitalul Văleni vor primi fonduri europene pentru modernizarea şi dotarea ambulatoriilor. la Obstetrică Ginecologie, proiectul prevede şi o extindere, prin construirea unui nou corp de clădire, pe 240 de metri pătraţi. Contractele de finanţare au fost semnate astăzi.

 

Evenimentul s-a derulat în Palatul Administrativ din Ploieşti, în prezenţa preşedintelui Consiliului Judeţean Prahova, Bogdan Toader, directorului Agenţiei de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia, Liviu Muşat, şi primarului oraşului Vălenii de Munte, Florin Constantin.În cazul Maternităţii Ploieşti, proiectul european are o valoare totală de aproape 7,5 milioane de lei, cu o contribuţie proprie a CJ Prahova de 150.000 de lei, şi propune extinderea ambulatoriului, prin realizarea unui corp de clădire în partea stângă a clădirii existente, lipit de aceasta, reabilitarea unei porţiuni de 225 de metri pătraţi din actuala construcţie şi aducerea de aparatură medicală nouă. Lista cuprinde achiziţia de mese pentru consultaţii, paturi de spital, electrocardiograf, defibrilator, ecograf, electrocauter şi videocoloposcop binocular, potrivit informaţiilor transmise de Consiliul Judeţean Prahova, instituţia care are în subordine Spitalul de Obstetrică Ginecologie.

Odată cu semnarea acestui contract, Consiliul Judeţean a anunţat că tocmai a atins pragul de 100 de milioane de euro, bani atraşi de la Uniunea Europeană în această sesiune de finanţare.

La spitalul din Văleni, proiectul are o valoare de aproape 8,2 milioane de lei şi propune dotarea cu aparatură medicală nouă a ambulatoriului şi a laboratoarelor care îl deservesc, pentru obţinerea unor diagnosticări cât mai precise şi rapide. Aici vor ajunge, printre altele, un computer tomograf, cinci ecografe pentru obstetrică ginecologie, cardiologie, medicină internă, pediatrie şi imagistică, un mamograf digital, un aparat radiologic fix, un video dermatoscop,un cardiotocograf, un EKG şi un laser transcutanat-vascular. Primarul oraşului a explicat că, în teorie, unitatea medicală deserveşte peste 150.000 de oameni din zona Văii Teleajenului, în timp ce preşedintele Consiliului Judeţean a punctat importanţa de modernizare a spitalelor de acest gen, tocmai pentru a prelua şi rezolva o parte din cazurile care altminteri ar ajunge la Spitalul Judeţean din Ploieşti.

Back To Top