Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

foișoarele din centru demolate
Categorie: Administraţie
  • Acum aproape patru ani, vânzătorii de cărți erau evacuați de urgență din foișoarele aflate în Centrul Civic, iar administrația locală anunța că are planuri mari pentru zona respectivă.
  • Între timp, ambițiosul proiect care ar fi urmat să pună în valoare centrul Ploieștiului a picat, iar în picioare au rămas doar contrucțiile din lemn, abandonate, care s-au degradat sub ochii și indiferența autorităților.

Echipe de muncitori au început, astăzi, să demonteze foișoarele care au făcut obiectul atâtor discuții.

Citiți și: BUCHINIȘTII DIN CENTRUL PLOIEȘTIULUI, EVACUAȚI DE URGENȚĂ. TARABELE DE CĂRȚI VOR FI ÎNLOCUITE CU TERASE

"Primăria Municipiului Ploiești a demarat, astăzi, o acțiune de demolare a foișoarelor din lemn, amplasate în zona pietonală din vecinătatea Parcului Nichita Stănescu (Centrul Civic). S.C. Servicii de Gospodărire Urbană Ploiești S.R.L. execută lucrările de desființare, pe cale administrativă, a acestor construcții deteriorate. Intervențiile respective se vor derula pe parcursul mai multor zile și se vor finaliza cu igienizarea zonelor dezafectate. În acest sens, facem apel la pietonii, care traversează perimetrul amintit, să respecte indicatoarele de avertizare și să ocolească spațiul de lucr", informează reprezentanții municipalității.

"Această inițiativă reprezintă și un răspuns la numeroasele cereri primite din partea cetățenilor care solicită ca tronsonul pietonal respectiv să fie redat, în siguranță, utilizării publicului", menționează și SGU Ploiești.

Autoritățile locale își iau angajamentul că zona nu va fi lăsată de izbeliște. "În viitorul apropiat, municipalitatea intenționează să reconfigureze zona dezafectată într-un punct de interes public, atractiv, din Centrul Civic, cu o estetică urbană modernă, care să devină un spațiu de relaxare pentru ploieșteni, proiectul administrației publice ploieștene urmând să respecte condițiile legale în vigoare", se mai arată în comunicatul Primăriei Ploiești.

La un moment dat, s-a vorbit despre amenajarea unor cafenele și terase în locul vechilor tarabe cu cărți din centru, iar la un moment dat a existat și o tentativă de organizare a unei licitații pentru spațiile respective.

Citiți și: TARABELE DIN CENTRU ALE BUCHINIȘTILOR AU FOST SCOASE LA LICITAȚIE. STANDURILE VOR FI ÎNLOCUITE CU TERASE ȘI CAFENELE

În cei aproape patru ani care au trecut de atunci, însă, nu s-a întâmplat nimic bun.

Citiți și: FOIȘOARELE DIN CENTRU AU FOST VANDALIZATE DE NIȘTE ADOLESCENȚI. POLIȚIA A DESCHIS DOSAR PENAL

Foto: SGU Ploiești

Back To Top