Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

esz statie tratare voila
Categorie: Administraţie
  • Conducerea Consiliului Județean Prahova a convocat reprezentanții ESZ, Apa Nova și OMV la noi discuții tehnice în pregătirea intervențiilor care urmează să fie făcute la Stația de Tratare a Apei Voila.

Virgiliu Nanu, președintele CJ Prahova, a precizat că reprezentanții celor trei societăți au discutat pașii tehnici pentru perioada următoare, când va avea loc intervenția de schimbare a unei vane pe firul 2 de alimentare.

„E o lucrare necesară, dar sensibilă. Va însemna o reducere temporară de debit, iar fără coordonare clară între toți cei implicați pot apărea probleme, inclusiv pentru alimentarea cu apă tehnologică a rafinăriei. Am mai trecut printr-un astfel de moment în decembrie și știm cât de repede se pot complica lucrurile. De data asta, lucrurile sunt așezate din timp. Apa Nova va suplimenta aportul de apă pentru industrie, astfel încât eventualele scăderi să fie compensate, iar activitatea să nu fie afectată”, a transmis Nanu.

Citiți și: Virgiliu Nanu (CJ Prahova): Intervenția asupra vanei de la ESZ este necesară, dar intervenția să fie făcută corect, fără a afecta furnizarea apei către oameni

Reprezentanții CJ Prahova au subliniat lucrarea va presupune o reducere temporară de debit pe acest fir și, în lipsa coordonării etapelor, „există riscul unor disfuncționalități în alimentarea cu apă tehnologică, cu impact direct asupra activității industriale, inclusiv la nivelul rafinăriei, așa cum s-a întâmplat și în decembrie”.

 

Back To Top