- Cu o premieră extraordinară pe afiș zilele acestea, „Contele de Monte Cristo”, echipa teatrului ploieștean anunță că lucrează la un nou spectacol. Zilele acestea au început repetițiile.
„Sub apă” este noul spectacol pregătit de Teatrul „Toma Caragiu”, pe baza unui text semnat de tânărul actor Ionuț Vișan, pe care ploieștenii iubitori ai artei dramatice l-au remarcat, cu siguranță, pe scenă, în roluri precum cele din „Take, Ianke și Cadâr”, „Pescărușul”, „Cân ploaia se va opri”, „Chip de foc”, „Sinucigașul”, „Menajeria de sticlă” și multe altele. Tot el semnează și scenografie spectacolului al cărui regizor este colegul de scenă Andi Vasluianu. Pe scena din Ploiești, pe Andi Vasluianu l-ați văzut poate în „Năpasta”, „Vrăjitoarele din Salem”, „O noapte frutunoasă”, „Miriam W”, „Fiul” sau „Pescărușul”.
„Ne bucurăm să împărtășim cu dumneavoastră câteva instantanee de la prima repetiție a unui nou spectacol ce se află în pregătire la Teatrul «Toma Caragiu»: «Sub apă», text și scenografie - Ionuț Vișan. Andi Vasluianu semnează regia acestei noi producții a secției Dramă, iar în distribuție îi veți regăsi pe actorii Ada Simionică, Ana Crețu, Cristian Popa, Ștefan Iancu”, au anunțat reprezentanții teatrului ploieștean.
Citiți și: Teatrul „Toma Caragiu” ne invită, în această săptămână, la o premieră grandioasă
Foto: Teatrul „Toma Caragiu” Ploiești
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană