- Scris de Elena CIOBANU
• În ciuda optimismului afișat de premierul Ilie Bolojan, care spune că angajații de la stat concediați în urma programului de restructurare din administrația publică se pot angaja cu ușurință în mediul privat, unde este nevoie mare de forță de muncă, realitatea este că în practică lucrurile nu sunt chiar așa de simple.
• Multinaționalele și antreprenorii români evită să angajeze foști bugetari.