- Scris de Elena CIOBANU
• Statul își păstrează tot impozitul pe venit (cei 10%) pe care îl plătești ca salariat, dacă nu depui o declarație prin care o parte din bani, până la 3,5%, pot fi redirecționați către ONG-uri, prin Declarația 230.
• Fii atent, pentru că există și anumite categorii de angajați care nu pot depune declarația 230.