Categorie: Sport

ajf minge 1*CS Ceptura - AFC Fortuna II-Intersport 3-3 (1-0)
Au marcat: Cosmin Elisei (45), Adrian Sîrbu (50), Daniel Suditu (79)/Mihai Androne (38), Ionuţ Costache (70, 90+2).
Arbitri: Adrian Illyeș - Gabriel Brăilă şi Ionuţ Florescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

*Unirea Urlaţi - CSO Teleajenul Vălenii de Munte 1-0 (1-0)
A marcat: Valeriu Rob (31)/-.
Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploieşti) - Roxana Bănăseanu (Câmpina) şi Andrei Sotir (Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

*AFC Bănești-Urleta - Rapid Sălciile 8-0 (4-0)
Au marcat: Iulian Budileanu (3-penalti), Ştefan Hromei (10, 45), Bogdan Olteanu (24), Eduard Bica (53), Andrei Roşu (59), Marian Nichifor (67), Iulian Creţu (86)/-.
Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Nicolae Dobre (Colceag) şi Mihai Vizitiu (Ploieşti). Observator: Viorel Băltăţeanu (Ploieşti).

*CSO Plopeni - Caraimanul Buşteni 2-0 (0-0)
Au marcat: Radu Huza (47), Liviu Iordache (64)/-.
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Răzvan Dincuţă (Ploiești).

*CS Blejoi - Petrolistul Boldești 1-4 (0-2)
Au marcat: Narcis Ghiţă (90)/Mihai Micu (18), George Bridinel (28), Ionuţ Cioc (63), Răzvan Bădu (77).
Arbitri: Laurențiu Piciu - Emil Mateescu (ambii, din Ploieşti) şi Cristian Lefter (Urlaţi). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

*CSO Tricolorul Breaza - AFC Astra II-Ciorani 0-5 (0-2)
Au marcat: Gheorghe Bărăgan (28), Gabriel Munteanu (33), Valeriu Aristan (53), Andrei Ciobanu (74), Valeriu Iordache (88).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Sorin Nistor şi Alexandru Chivu (ambii, din Ploieşti). Observator: Decu Crîngaşu (Ploieşti).

*Avântul Măneciu - Progresul Drăgănești 1-0 (0-0)
A marcat: Florin Gheorghe (63)/-.
Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) - Laurenţiu Dragu (Parepa) şi Ştefan Dumitrache (Râfov). Observator: Stelian Achimescu (Ploiești).

*AFC Brebu - AS Ploieşti 1-0 (1-0)
A marcat: Cristian Rada (42)/-.
Arbitri: Ovidiu Crozolo (Măneciu) - Cristinel Damian (Slănic) şi Gabriel Enache (Ploieşti). Observator: Alexandru Niţă (Ploieşti).

*CS Păuleşti - CS Cornu 3-0 (0-0)
Au marcat: Bogdan Stoica (49, 72), Marius Mihai (53)/-.
Arbitri: Mădălin Marinescu - Andrei Bobeică şi Octavian Ciorescu (toţi, din Ploieşti). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

CLASAMENT
1. AFC Astra II-Ciorani 15 15 0 0 58-8 45 (+24)
2. Petrolistul Boldeşti 14 12 1 1 54-8 37 (+16)
3. Avântul Măneciu 15 12 0 3 42-18 36 (+12)
4. AFC Băneşti-Urleta 15 10 1 4 41-20 31 (+7)
5. CSO Teleajenul Văleni 15 10 0 5 30-19 30 (+9)
6. AFC Fortuna II-Intersport 15 9 1 5 35-25 28 (+4)
7. AS Ploieşti 15 8 1 6 25-21 25 (+4)
8. CS Păuleşti 15 7 3 5 32-22 24 (0)
9. CSO Plopeni 15 7 3 5 29-29 24 (0)
10. Unirea Urlaţi 15 6 1 8 21-35 19 (-5)
11. CS Blejoi 15 5 3 7 33-28 18 (-3)
12. Progresul Drăgăneşti 15 5 3 7 28-35 18 (-3)
13. CS Ceptura 14 4 4 6 31-39 16 (-5)
14. CS Cornu 15 4 1 10 23-38 13 (-8)
15. CSO Tricolorul Breaza 15 4 1 10 20-45 13 (-11)
16. AFC Brebu 15 3 1 11 7-33 10 (-14)
17. Caraimanul Buşteni 15 1 0 14 14-52 3 (-18)
18. Rapid Sălciile 15 0 0 15 14-62 0 (-21)

Etapa a XVI-a (16-17 noiembrie): AFC Fortuna II-Intersport - Unirea Urlaţi, CS Ceptura - CS Blejoi, Progresul Drăgăneşti - CSO Tricolorul Breaza, CS Cornu - AFC Brebu, AS Ploieşti - Avântul Măneciu, Rapid Sălciile - CS Păuleşti, Caraimanul Buşteni - AFC Băneşti-Urleta, CSO Teleajenul Vălenii de Munte - CSO Plopeni, AFC Astra II-Ciorani - Petrolistul Boldeşti.
Clasamentul include rezultatele etapei a XV-a, neomologate.

Back To Top