Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Sport

urlati petrolul 152 de minute le-au luat lupilor să deschidă scorul la Urlați. La fel ca la Brebu, cheia cu care Petrolul a desfăcut poarta adversă a fost la Roland Stănescu, vârful adus iarna trecută "de urgență" tocmai din cauză că echipa ploieșteană ducea lipsa unui atacant adevărat.

A durat mult până când ploieștenii au reușit deschiderea scorului și pentru că fotbaliștii de la Urlați au stat foarte bine în teren. Cât i-a ținut benzina. Nici terenul nu i-a ajutat pe galben-albaștri, așa că elevii lui Tavi Grigore au încercat și "pe sus", jocul aerian dovedindu-se decisiv.

Trei din cele patru goluri au fost marcate de petroliști cu capul. După ce Roland Stănescu a deschis scorul, a devenit evident că până aici le-a fost jucătorilor din Urllați.

Stănescu a înscris și golul al doilea, ajungând la trei reușite în tot atâtea meciuri disputate. Intrat la pauză în locul lui Butufei, într-o partitură mai ofensivă, Vintilă a marcat, tot cu capul pentru 3-0, în timp ce Nini Popescu a închis tabela în minutul 72.
Lupii se mențin la 4 puncte de CS Blejoi, care, sâmbătă dimineață reușise să se impună tot cu 4-0, acasă, în fața unui adversar dificil, Avântul Măneciu.

Vineri, de la ora 17.00, pe stadionul Ilie Oană, Petrolul va juca împotriva echipei CS Ceptura.

Unirea Urlați – Petrolul Ploiești 0-4 (0-0)

Stadion: "Parcul Belu" Urlați.

Marcatori: Stănescu (52, 63), Vintilă (65), Popescu (73).

Unirea Urlați: Marin – Condrea, Ghiță, Bălașa, Ilie (76 Petrea) – Moise, Șandru, Iancu (85 Bărbuceanu), Gheorghe (58 Bârsan) – Chelba, Bobeică. Antrenor: Nicolae Nuță.

Petrolul Ploiești: Marinică – Catană, Chiriță (76 Alecsandru), Prunescu, Velisar – Butufei (46 Vintilă) – N. Popescu, Cl. Tudor (cpt), Păun, I. Dumitrescu (39 D. Gheorghe) – Stănescu (79 Nițescu). Antrenor: Octavian Grigore.