Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

csm ploiești reziliere mihai popa
Categorie: Sport
  • Oficialii Clubului Sportiv Municipal Ploieşti şi Mihai Popa au ajuns la un acord privind rezilierea amiabilă a contractului antrenorului echipei de baschet seniori a clubului.

Conducerea CSM Ploiești au transmis, printr-un comunicat de presă, că decizia a fost luată în contextul rezultatelor înregistrate în ultima vreme de baschetbaliști.

„Din păcate, ultimele rezultate din campionat ne-au condus către această decizie, pe care am luat-o cu strângere de inimă după drumul parcurs împreună, timp de aproape trei ani, în Liga Naţională. Aşa cum se întâmplă în sport, primul care plăteşte în astfel de situaţii este antrenorul, deşi, mai mereu, nu el este singurul vinovat pentru rezultatele înregistrate. Au fost şi meciuri în care neşansa a jucat rolul ei, ne-am confruntat şi cu diverse probleme de lot, cea mai recentă fiind cea a lui Kenneth Carpenter, dar cert este că rezultatele sunt cele care rămân şi te obligă, uneori, să iei decizii pe care poate nu ţi le-ai dori. Îi mulţumim lui Miţă pentru tot ce a făcut la Ploieşti, pentru încrederea acordată tinerilor noştri şi îl asigurăm de toată prietenia noastră”, a declarat coordonatorul secţiei de baschet, Ionuţ Ivan.

În contextul rezilierii, Mihai Popa a transmis, la plecarea de la CSM, că „viaţa antrenorului depinde de rezultate”. „Indiferent de factorii din jurul echipei care au dus la unele nereuşite, am convenit că aceasta este măsura care se impune în acest moment. Vreau să le mulţumesc tuturor celor care mi-au fost alături în perioada petrecută la Ploieşti şi să le doresc mult succes de acum înainte”, a adăugat antrenorul care a condus echipa din vara lui 2021, în 81 de meciuri din primul eșalon, dintre care 35 de victorii, și șase partide în Cupa României, două terminate cu victoria ploieștenilor.

CSM Petrolul Ploieşti pleacă astăzi spre Cluj-Napoca, pentru a participa la Turneul Final 8 al Cupei României, în cadrul căruia o va întâlni, joi, de la ora 15:00, în „sferturi”, pe Rapid Bucureşti. Echipa va fi condusă de Ionuţ Ivan, Nemanja Tomic şi Robert Munteanu.

Citiți și: SĂPTĂMÂNĂ ÎNCĂRCATĂ LA CSM PLOIEȘTI. MAI MULTE SECȚII ALE CLUBULUI, IMPLICATE ÎN COMPETIȚII

Conducerea clubului precizează că, în Liga Naţională, CSM Petrolul Ploieşti a ocupat locul al 9-lea în sezonul 2021-2022 (13 victorii/17 înfrângeri) şi locul al 14-lea în anul următor (18 victorii/14 înfrângeri), în care a ratat „la mustaţă” calificarea în play-off-ul campionatului. În acest moment, echipa ocupă locul al 5-lea în Grupa 11-18 a Ligii Naţionale de Baschet Masculin şi este calificată pentru Turneul Final 8 al Cupei României, fiind singura formaţie din Grupa 11-18 prezentă la Cluj-Napoca.

Back To Top