- „Lupii” au reluat antrenamentele, de luni, pregătindu-se pentru confruntările care-i așteptă în a doua parte a acestei luni, atât în campionatul intern, cât și în Cupa României.
Superliga se va relua în weekend, după o pauză de două săptămâni impusă de meciurile echipelor naționale, iar Petrolul va juca din nou pe „Ilie Oană”. Meciul contra CFR Cluj va avea loc sâmbătă, 19 octombrie, partida contând pentru etapa cu numărul 13 a primului eșalon.
La Ploiești se va disputa și confruntarea din runda a 14-a, cu Poli Iași, pe 26 octombrie, de la ora 16.00.
Cele două meciuri vor fi urmate de două deplasări, în decurs de câteva zile. Pe 29 octombrie, de la ora 14.30, la Borcea, Petrolul va întâlni echipa locală FC Agricola, în prima etapă a fazei grupelor Cupei României. În aceeași săptămână, sâmbătă, pe 2 noiembrie, de la ora 18.30, este programată întâlnirea de la Sf. Gheorghe, cu Sepsi OSK, din runda a 15-a, ultima a turului sezonului regular din Superliga.
Citiți și: FC Petrolul, notificat de FRF. Ploieștenii riscă depunctarea dacă nu își achită datoriile
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană