Categorie: Sport

program sitePetrolul reia campionatul duminică, la Galaţi. Partida cu Oţelul este programată de la ora 18.00 şi va fi transmisă în direct la Digisport1. Iată programul complet al etapelor care au rămas de disputat în Liga I:

Etapa a 20-a (23 februarie):
Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa (1-1 în tur)
Concordia Chiajna – CS Turnu Severin (1-0)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu Jiu (1-3)
CSMS Iaşi – Rapid Bucureşti (0-1)
Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti (1-2)
Dinamo Bucureşti – FC Braşov (2-2)
Astra Giurgiu – Viitorul Constanţa (0-0)
U Cluj – Steaua Bucureşti (1-5)
FC Vaslui – CFR Cluj (0-3)

Etapa a 21-a (2 martie):
Petrolul Ploieşti – CSMS Iaşi (2-2)
FC Braşov – Concordia Chiajna (1-2)
Rapid Bucureşti – Dinamo Bucureşti (1-2)
CFR Cluj – Oţelul Galaţi (2-1)
Gloria Bistriţa – Ceahlăul Piatra Neamţ (0-2)
Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui (0-0)
Steaua Bucureşti – Gaz Metan Mediaş (1-1)
Viitorul Constanţa – U Cluj (1-2)
CS Turnu Severin – Astra Giurgiu (1-1)

Etapa a 22-a (9 martie):
Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti (0-3)
Gaz Metan Mediaş – Viitorul Constanţa (1-0)
U Cluj – CS Turnu Severin (1-1)
Rapid Bucureşti – Petrolul Ploieşti (0-0)
CSMS Iaşi – CFR Cluj (2-2)
Oţelul Galaţi – Pandurii Tg Jiu (2-3)
FC Vaslui – Gloria Bistriţa (3-0)
Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna (0-0)
Astra Giurgiu – FC Braşov (2-1)

Etapa a 23-a (16 martie):
Pandurii Tg. Jiu – CSMS Iaşi (1-0)
CFR Cluj – Rapid Bucureşti (2-3)
Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti (1-2)
Gloria Bistriţa – Oţelul Galaţi (1-1)
Viitorul Constanţa – Ceahlăul Piatra Neamţ (3-0)
Steaua Bucureşti – FC Vaslui (1-3)
CS Turnu Severin – Gaz Metan Mediaş (0-2)
FC Braşov – U Cluj (1-1)
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu (3-6)

Etapa a 24-a (30 martie):
Oţelul Galaţi – Steaua Bucureşti (1-2)
FC Vaslui – Viitorul Constanţa (2-2)
Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Turnu Severin (1-1)
Petrolul Ploieşti – CFR Cluj (2-2)
Rapid Bucureşti – Pandurii Tg. Jiu (0-2)
CSMS Iaşi – Gloria Bistriţa (0-1)
U Cluj – Concordia Chiajna (2-0)
Gaz Metan Mediaş – FC Braşov (1-3)
Dinamo Bucureţti – Astra Giurgiu (0-1)

Etapa a 25-a (6 aprilie):
Steaua Bucureşti – CSMS Iaşi (3-0)
Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploieşti (0-4)
Gloria Bistriţa – Dinamo Bucureşti (1-0)
Viitorul Constanţa – Oţelul Galaţi (1-1)
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ (1-2)
CS Turnu Severin – FC Vaslui (1-2)
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş (3-1)
Astra Giurgiu – U Cluj (3-1)

Etapa a 26-a (13 aprilie):
Rapid Bucureşti – Steaua Bucureşti (0-1)
CSMS Iaşi – Viitorul Constanţa (0-1)
Oţelul Galaţi – CS Turnu Severin (1-1)
CFR Cluj – Pandurii Tg. Jiu (1-2)
Petrolul Ploieşti – Gloria Bistriţa (1-1)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna (1-2)
FC Vaslui – FC Braşov (1-2)
Dinamo Bucureşti – U Cluj (2-1)
Gaz Metan Mediaş – Astra Giurgiu (0-4)

Etapa a 27-a (20 aprilie):
CS Turnu Severin – CSMS Iaşi (0-1)
Steaua Bucureşti – Petrolul Ploieşti (2-1)
Viitorul Constanţa – Rapid Bucureşti (1-2)
Gloria Bistriţa – CFR Cluj (1-5)
Pandurii Tg. Jiu – Dinamo (0 – 3)
FC Braşov – Oţelul Galaţi (0-0)
Astra Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamţ (2-3)
Concordia Chiajna – FC Vaslui (0-3)
U Cluj – Gaz Metan Mediaş (1-2)

Etapa a 28-a (27 aprilie):
CFR Cluj – Steaua Bucureşti (0-1)
Petrolul Ploieşti – Viitorul Constanţa (2-1)
Rapid Bucureşti – CS Turnu Severin (1-0)
Pandurii Tg Jiu – Gloria Bistriţa (3-1)
Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna (0-0)
CSMS Iaşi – FC Braşov (0-1)
Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş (2-2)
Ceahlăul Piatra Neamţ – U Cluj (0-1)
FC Vaslui – Astra Giurgiu (1-1)

Etapa a 29-a (4 mai):
Concordia Chiajna – CSMS Iaşi (1-0)
CS Turnu Severin – Petrolul Ploieşti (0-1)
FC Braşov – Rapid Bucureşti (2-1)
Viitorul Constanţa – CFR Cluj (1-0)
Steaua Bucureşti – Pandurii Tg. Jiu (0-0)
Gloria Bistriţa – Dinamo Bucureşti (2-1)
Astra Giurgiu – Oţelul Galaţi (1-2)
Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ (1-2)
U Cluj – FC Vaslui (0-1)

Etapa a 30-a (8 mai):
Gloria Bistriţa – Steaua Bucureşti (0-4)
Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Constanţa (0-2)
CFR Cluj – CS Turnu Severin (3-1)
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna (0-0)
Petrolul Ploieşti – FC Braşov (1-0)
Dinamo Bucureşti – Ceahlăul Piatra Neamţ (0-0)
FC Vaslui – Gaz Metan Mediaş (0-1)
Oţelul Galaţi – U Cluj (1-1)
CSMS Iaşi – Astra Giurgiu (0-1)

Etapa a 31-a (11 mai):
Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti (1-3)
U Cluj – CSMS Iaşi (0-4)
Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti (0-0)
Astra Giurgiu – Rapid Bucureşti (2-0)
FC Braşov – CFR Cluj (0-5)
CS Turnu Severin – Pandurii Tg. Jiu (2-2)
Viitorul Constanţa – Gloria Bistriţa (1-1)
Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi (0-2)
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Vaslui (3-4)

Etapa a 32-a (18 mai):
Steaua Bucureşti – Viitorul Constanţa (4-0)
Gloria Bistriţa – CS Turnu Severin (0-1)
CFR Cluj – Concordia Chiajna (2-1)
Pandurii Tg. Jiu – FC Braşov (1-0)
FC Vaslui – Dinamo Bucureşti (1-0)
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ (1-4)
CSMS Iaşi – Gaz Metan Mediaş (1-0)
Rapid Bucureşti – U Cluj (2-1)
Petrolul Ploieşti – Astra Giurgiu (1-1)

Etapa a 23-a (24 mai):
CS Turnu Severin – Steaua Bucureşti (1-2)
Dinamo Bucureşti – Viitorul Constanţa (1-1)
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSMS Iaşi (0-1)
U Cluj – Petrolul Ploieşti (0-2)
Gaz Metan Mediaş – Rapid Bucureşti (1-2)
Astra Giurgiu – CFR Cluj (2-0)
Concordia Chiajna – Pandurii Tg. Jiu (1-2)
FC Braşov – Gloria Bistriţa (1-1)
FC Vaslui – Oţelul Galaţi (0-2)

Etapa a 34-a (29 mai):
Viitorul Constanţa – CS Turnu Severin (2-2)
Gloria Bistriţa – Concordia Chiajna (1-2)
Steaua Bucureşti – FC Braşov (1-3)
Oţelul Galaţi – Dinamo Bucureşti (1-2)
Rapid Bucureşti – Ceahlăul (0-0)
CSMS Iaşi – FC Vaslui (0-3)
Petrolul Ploieşti – Gaz Metan Mediaş (0-2)
CFR Cluj – U Cluj (2-1)
Pandurii Tg. Jiu – Astra Giurgiu (1-4)

Back To Top