Categorie: Sport

liga prahovaVineri, se dă startul în Liga B Prahova. Singura partidă care nu se poate disputa din cauza terenului impracticabil este cea dintre Caraimanul Buşteni şi Precizia Breaza.

Iată programul complet al returului Ligii A Prahova:

Etapa a 18-a (1-3 martie)

Caraimanul Buşteni - Precizia Breaza
Chimia Brazi - Petrolistul Boldeşti
Avantul Mâneciu - CSM Câmpina
CS Blejoi - CS Păuleşti
AFC Băneşti-Urleta - CSO Plopeni
Unirea Urlaţi - AFC Brebu
AS Ploieşti - Voinţa Vadu Părului
CS Ceptura - Progresul Drăgăneşti
Astra II Ploieşti - Brădetul Ştefeşti

Etapa a 19-a (8-10 martie)

Petrolistul Boldeşti - Caraimanul Buşteni
CSM Câmpina - Chimia Brazi
CS Păuleşti - Avântul Măneciu
AFC Brebu - CS Blejoi
Voinţa Vadu Părului - AFC Baneşti-Urleta
CSO Plopeni - Unirea Urlaţi
Progresul Drăgăneşti - AS Ploieşti
Bradetul Ştefeşti - CS Ceptura
Precizia Breaza - Astra II Ploieşti

Etapa a 20-a (16-17 martie)

CS Ceptura - Precizia Breaza
Astra II Ploieşti - Petrolistul Boldeşti
Caraimanul Buşteni - CSM Câmpina
CS Blejoi - CSO Plopeni
CS Păuleşti - AFC Brebu
Unirea Urlaţi - Voinţa Vadu Părului
AFC Băneşti-Urleta - Progresul Drăgăneşti
AS Ploieşti - Brădetul Ştefeşti
Avântul Măneciu - Chimia Brazi

Etapa a 21-a (22-24 martie)

CSO Plopeni - CS Păuleşti
Chimia Brazi - Caraimanul Buşteni
AFC Brebu - Avântul Măneciu
Voinţa Vadu Părului - CS Blejoi
Brădetul Ştefeşti - AFC Bănesti-Urleta
Progresul Drăgăneşti - Unirea Urlaţi
Precizia Breaza - AS Ploieşti
Petrolistul Boldeşti - CS Ceptura
CSM Câmpina - Astra II Ploieşti

Etapa a 22-a (30-31 martie)

AFC Băneşti-Urleta - Precizia Breaza
AS Ploieşti - Petrolistul Boldeşti
CS Ceptura - CSM Câmpina
AFC Brebu - CSO Plopeni
CS Păuleşti - Voinţa Vadu Părului
CS Blejoi - Progresul Drăgăneşti
Unirea Urlaţi - Brădetul Ştefeşti
Avântul Maneciu - Caraimanul Buşteni
Astra II Ploieşti - Chimia Brazi

Etapa a 23-a (5-7 aprilie)

Progresul Drăgăneşti - CS Păuleşti
Voinţa Vadu Părului - AFC Brebu
CSO Plopeni - Avântul Măneciu
Brădetul Ştefeşti - CS Blejoi
Petrolistul Boldeşti - AFC Băneşti-Urleta
Precizia Breaza - Unirea Urlaţi
CSM Câmpina - AS Ploieşti
Chimia Brazi - CS Ceptura
Caraimanul Buşteni - Astra II Ploieşti

Etapa a 24-a (12-14 aprilie)

CS Blejoi - Precizia Breaza
Unirea Urlaţi - Petrolistul Boldeşti
AFC Bănesti-Urleta - CSM Câmpina
CSO Plopeni - Voinţa Vadu Părului
AFC Brebu - Progresul Drăgăneşti
CS Păuleşti - Brădetul Ştefeşti
CS Ceptura - Caraimanul Buşteni
AS Ploieşti - Chimia Brazi
Avântul Măneciu - Astra II Ploieşti

Etapa a 25-a (19-21 aprilie)

Precizia Breaza - CS Păuleşti
Progresul Drăgăneşti - CSO Plopeni
Bradetul Ştefeşti - AFC Brebu
Voinţa Vadu Părului - Avântul Măneciu
Petrolistul Boldeşti - CS Blejoi
Chimia Brazi - AFC Băneşti-Urleta
CSM Câmpina - Unirea Urlaţi
Caraimanul Buşteni - AS Ploieşti
Astra II Ploieşti - CS Ceptura

Etapa a 26-a (23 aprilie/intermediară)

AFC Brebu - Precizia Breaza
CS Păuleşti - Petrolistul Boldeşti
CS Blejoi - CSM Câmpina
Voinţa Vadu Părului - Progresul Drăgăneşti
CSO Plopeni - Brădetul Ştefeşti
AFC Băneşti-Urleta - Caraimanul Buşteni
Unirea Urlaţi - Chimia Brazi
Avântul Măneciu - CS Ceptura
AS Ploieşti - Astra II Ploieşti

Etapa a 27-a (26-28 aprilie)

CSM Câmpina - CS Păuleşti
Precizia Breaza - CSO Plopeni
Petrolistul Boldeşti - AFC Brebu
Brădetul Ştefeşti - Voinţa Vadu Părului
Progresul Drăgăneşti - Avântul Măneciu
Chimia Brazi - CS Blejoi
Astra II Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta
Caraimanul Buşteni - Unirea Urlaţi
CS Ceptura - AS Ploieşti

Etapa a 28-a (3 mai)

Voinţa Vadu Părului - Precizia Breaza
CSO Plopeni - Petrolistul Boldeşti
AFC Brebu - CSM Câmpina
Progresul Drăgăneşti - Brădetul Ştefeşti
CS Blejoi - Caraimanul Buşteni
CS Păuleşti - Chimia Brazi
Avântul Măneciu - AS Ploieşti
AFC Băneşti-Urleta - CS Ceptura
Unirea Urlaţi - Astra II Ploieşti

Etapa a 29-a (10-12 mai)

Caraimanul Buşteni - CS Păuleşti
CSM Câmpina - CSO Plopeni
Chimia Brazi - AFC Brebu
Petrolistul Boldeşti - Voinţa Vadu Părului
Precizia Breaza - Progresul Drăgăneşti
Brădetul Ştefeşti - Avântul Măneciu
Astra II Ploieşti - CS Blejoi
AS Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta
CS Ceptura - Unirea Urlaţi

Etapa a 30-a (14 mai/intermediară)

Brădetul Ştefeşti - Precizia Breaza
Progresul Drăgăneşti - Petrolistul Boldeşti
Voinţa Vadu Părului - CSM Câmpina
AFC Brebu - Caraimanul Buşteni
CSO Plopeni - Chimia Brazi
Avântul Măneciu - AFC Baneşti-Urleta
Unirea Urlaţi - AS Ploieşti
CS Blejoi - CS Ceptura
CS Păuleşti - Astra II Ploieşti

Etapa a 31-a (17-19 mai)

Avântul Măneciu - Precizia Breaza
CS Ceptura - CS Păuleşti
Caraimanul Buşteni - CSO Plopeni
Astra II Ploieşti - AFC Brebu
Chimia Brazi - Voinţa Vadu Părului
CSM Câmpina - Progresul Drăgăneşti
Petrolistul Boldeşti - Brădetul Ştefeşti
AS Ploieşti - CS Blejoi
AFC Băneşti-Urleta - Unirea Urlaţi

Etapa a 32-a (24-26 mai)

Precizia Breaza - Petrolistul Boldeşti
Brădetul Ştefeşti - CSM Câmpina
Voinţa Vadu Părului - Caraimanul Buşteni
Progresul Drăgăneşti - Chimia Brazi
Unirea Urlaţi - Avântul Măneciu
CS Blejoi - AFC Băneşti-Urleta
CS Păuleşti - AS Ploieşti
AFC Brebu - CS Ceptura
CSO Plopeni - Astra II Ploieşti

Etapa a 33-a (1-2 iunie)

CSM Câmpina - Precizia Breaza
Avântul Măneciu - Petrolistul Boldeşti
AFC Băneşti-Urleta - CS Păuleşti
CS Ceptura - CSO Plopeni
AS Ploieşti - AFC Brebu
Astra II Ploieşti - Voinţa Vadu Părului
Caraimanul Buşteni - Progresul Drăgăneşti
Chimia Brazi - Brădetul Ştefeşti
Unirea Urlaţi - CS Blejoi

Etapa a 34-a (8 iunie)

Petrolistul Boldeşti - CSM Câmpina
Brădetul Ştefeşti - Caraimanul Buşteni
Precizia Breaza - Chimia Brazi
CS Blejoi - Avântul Măneciu
AFC Brebu - AFC Băneşti-Urleta
CS Păuleşti - Unirea Urlaţi
CSO Plopeni - AS Ploieşti
Voinţa Vadu Părului - CS Ceptura
Progresul Drăgăneşti - Astra II Ploieşti

Clasamentul la finalul turului:
1. Unirea Urlaţi                17 14 3 0 53-8 45 (+21)
2. CSM Câmpina              17 14 3 0 50-5 45 (+18)
3. Petrolistul Boldeşti        17 12 2 3 62-10 38 (+11)
4. Chimia Brazi                17 11 2 4 30-12 35 (+8)
5. CSO Plopeni                17 11 1 5 49-24 34 (+10)
6. AFC Băneşti-Urleta       17 10 2 5 42-27 32 (+5)
7. Avântul Măneciu           17 9 1 7 52-29 28 (+4)
8. AS Ploieşti                   17 8 3 6 29-29 27 0
9. CS Păulesti                  17 7 5 5 25-18 26 (+2)
10. Progresul Drăgăneşti  17 8 2 7 31-36 26 (+2)
11. CS Blejoi                   17 7 4 6 41-29 25 (+1)
12. Precizia Breaza          17 7 2 8 37-48 23 (-4)
13. AFC Brebu                 17 6 1 10 30-28 19 (-5)
14. CS Ceptura                17 4 1 12 24-60 13 (-14)
15. Caraimanul Buşteni     17 3 2 12 27-47 11 (-16)
16. Voinţa Vadu Părului      17 2 0 15 20-95 6 (-18)
17. Astra II Ploieşti            17 1 2 14 15-54 5 (-22)
18. Brădetul Ştefeşti          17 0 2 15 10-68 2 (-22)

Back To Top