Categorie: Sport

fortuna 1Returul Ligii a III-a începe astăzi, iar etapa a 14-a implică toate cele trei echipe prahovene. De la ora 15.00, la Strejnic, Conpet joacă împotriva formaţiei Civitas Făgăraş, iar de la ora 18.00, pe stadionul „Astra", este programat derbiul rundei, Fortuna Brazi-Unirea Câmpina. Ambele partide vor putea fi urmărite live-text pe www.actualitateaprahoveana.ro. Programul returului Seriei a VI-a:

Etapa a XIV-a (8 martie):

Avântul Reghin - FC Zagon

Conpet Ploieşti - Civitas Făgăraş
Fortuna Brazi - Unirea Câmpina
FCM Târgovişte, Unirea Tărlungeni, Argeşul Piteşti şi Girom Albota stau.

Etapa a XV-a (14-15 martie):
Unirea Câmpina - FCM Târgovişte
Girom Albota - Conpet Ploieşti
Civitas Făgăraş - Fortuna Brazi
Avântul Reghin, FC Zagon, Unirea Tărlungeni şi Argeşul Piteşti stau.

Etapa a XVI-a (22 martie):
Fortuna Brazi - FCM Târgovişte
Avântul Reghin - Unirea Câmpina
Conpet Ploieşti - Argeşul Piteşti
Civitas Făgăraş - Girom Albota
FC Zagon şi Unirea Tărlungeni stau.

Etapa a XVII-a (29 martie):
FCM Târgovişte - Avântul Reghin
Unirea Tărlungeni - Conpet Ploieşti
Argeşul Piteşti - Civitas Făgăraş
Girom Albota - Fortuna Brazi
Unirea Câmpina şi FC Zagon stau.

Etapa a XVIII-a (5 aprilie):
Fortuna Brazi - Avântul Reghin
Conpet Ploieşti - FC Zagon
Civitas Făgăraş - Unirea Tărlungeni
Girom Albota - Argesul Piteşti
FCM Târgovişte şi Unirea Câmpina stau.

Etapa a XIX-a (12 aprilie):
FC Zagon - Civitas Făgăra
Unirea Tărlungeni - Girom Albota
Argeşul Piteşti - Fortuna Brazi
Avântul Reghin, FCM Târgovişte, Unirea Câmpina şi Conpet Ploieşti stau.

Etapa a XX-a (19 aprilie):
Conpet Ploieşti - Unirea Câmpina
Girom Albota - FC Zagon
Argeşul Piteşti - Unirea Tărlungeni
Fortuna Brazi, Avântul Reghin, FCM Târgovişte şi Civitas Făgăraş stau.

Etapa a XXI-a (26-27 aprilie):
FCM Târgovişte - Conpet Ploieşti
Unirea Câmpina - Civitas Făgăraş
FC Zagon - Argeşul Piteşti
Fortuna Brazi - Unirea Tărlungeni
Avântul Reghin şi Girom Albota stau.

Etapa a XXII-a (3 mai):
Conpet Ploieşti - Avântul Reghin
Civitas Făgăraş - FCM Târgovişte
Girom Albota - Unirea Câmpina
Unirea Tărlungeni - FC Zagon
Fortuna Brazi şi Argeşul Piteşti stau.

Etapa a XXIII-a (10-11 mai):
Avântul Reghin - Civitas Făgăraş
FCM Târgovişte - Girom Albota
Unirea Câmpina - Argeşul Piteşti
Fortuna Brazi - FC Zagon
Conpet Ploieşti şi Unirea Tărlungeni stau.

Etapa a XXIV-a (17 mai):
Girom Albota - Avântul Reghin
Argeşul Piteşti - FCM Târgovişte
Unirea Tărlungeni - Unirea Câmpina
Fortuna Brazi, Conpet Ploieşti, Civitas Făgăraş şi FC Zagon stau.

Etapa a XXV-a (24-25 mai):
Avântul Reghin - Argeşul Pitesti
FCM Târgovişte - Unirea Tărlungeni
Unirea Câmpina - FC Zagon
Conpet Ploieşti, Civitas Făgăraş, Girom Albota şi Fortuna Brazi stau.

Etapa a XXVI-a (31 mai):
Conpet Ploieşti - Fortuna Brazi
Unirea Tărlungeni - Avântul Reghin
FC Zagon - FCM Târgovişte
Civitas Făgăraş, Girom Albota, Argeşul Piteşti şi Unirea Câmpina stau.
* FC Cisnadie s-a retras din campionat la data de 10.10.2012;
*ACS Sevişul Şelimbăr s-a retras din campionat la data de 05.09.2012;
*CSO Plopeni nu s-a înscris în campionat.

Clasament:
1. Unirea Tărlungeni 9 7 1 1 11-3 22 (+10)
2. Fortuna Brazi 9 7 0 2 23-3 21 (+9)
3. Unirea Câmpina 9 6 1 2 11-7 19 (+4)
4. SCM Piteşti 9 5 1 3 10-9 16 (+1)
5. FC Zagon 9 4 2 3 12-14 14 (-4)
6. Avântul Reghin 9 2 3 4 7-11 9 (-6)
7. FCM Târgovişte 9 2 2 5 6-9 8 (-7)
8. Conpet Ploieşti 9 2 2 5 7-11 8 (-1)
9. Civitas Făgăraş 9 2 0 7 7-15 6 (-9)
10. Girom Albota 9 2 0 7 6-15 6 (-3)
Sursa foto: sportcampina.blogspot.ro

Back To Top