Categorie: Sport

ajf sigla*Voinţa Vadu Părului - Precizia Breaza 1-2 (1-2)
Au marcat: Constantin Roșu (31)/Aurel Bădărău (28), Andrei Soreanu (45).
Arbitri: Robert Stanciu (Câmpulung Muscel) - Ionuț Gheorghe (Păulești) și Gabriel Enache (Ploiești). Observator: Răzvan Dincuță (Ploiești).

*CSO Plopeni - Petrolistul Boldeşti 0-4 (0-1)
Au marcat: -/Mihai Ene (26, 63), Mihai Micu (75), Gabriel Bociu (90).
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) - Andrei Sotir (Ploiești) și Iosif Nicolae (Câmpina). Observator: Decu Crângașu (Ploiești).

*AFC Brebu - CSM Câmpina 1-3 (0-3)
Au marcat: Marian Nichifor (78)/Gabriel Nae (3, 42), Ionuț Neagu (9).
Arbitri: Radu Danielenco - Cătălin Popovici (ambii, din Ploiești) și Ionel Gheonea (Urlați). Observator: Tudor Negoiță (Măgurele).

*Progresul Drăgăneşti - Brădetul Ştefeşti 4-0 (1-0)
Au marcat: Adrian Toader (23, 68), Georgian Blăgoi (59-penalti) și George Oprea (75)/-.
Arbitri: Alin Gheorghe - Ionuț Florescu și Alexandru Chivu (toți, din Ploiești). Observator: Paul Roșală (Ploiești).

*CS Blejoi - Caraimanul Buşteni 4-4 (1-3)
Au marcat: Alexandru Mirea (9, 81), Ricardo Constantinescu (50), Vlăduț Badea (72)/David Paven (8), IIbrahim Abu (20), Ioan Drăgan (35), Petru Tcaci (55).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Adrian Calestru și Diana Bianca Florea (ambii, din Ploiești). Observator: Vasile Tabără (Ploiești).

*CS Păuleşti - Chimia Brazi 5-1 (1-1)
Au marcat: Cristian Vasile (45, 89), Cristian Arnăutu (65), Marius Mihai (69, 74-ambele din penalti)/Marius Irimescu (19).
Arbitri: Bobi Codreanu (Ploiești) - Mădălina Crăciun (Negoiești) și Mihai Pandelea (Ploiești). Observator: Viorel Băltățeanu (Ploiești).

*Avântul Măneciu - AS Ploieşti
Meci întrerupt în minutul 58, la scorul de 2-0, după ce echipa oaspete a ieșit de pe teren. A marcat: Marian Stanciu (25, 57).
Arbitri: Laurențiu Piciu (Ploiești) - Adrian Stoenoiu (Boldești) și Valentin Dumitru (Gherghița). Observator: Iulian Ilași (Ploiești).

*AFC Băneşti-Urleta - CS Ceptura 3-1 (2-1)
Au marcat: Florin Cristache (29, 72), Vlăduț Burlacu (41)/Alexandru Bălașa (28).
Arbitri: Sergiu Târșoreanu (Târgșorul Nou) - Ștefan Dumitrache (Râfov) și Ciprian Geambazu (Bușteni). Observator: Marian Popa (Ploiești).

*Unirea Urlaţi - AFC Astra II 1-1 (0-1)
Au marcat: Lucian Jipa (57)/Valeriu Aristan (40).
Arbitri: Mihai Amorăriței (Câmpina) - Alexandru Mihăilă (Băltița) și Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Mihail Ionescu (Ploiești).

Clasament:
1. CSM Câmpina 27 24 3 0 81-13 75 (+36)
2. Petrolistul Boldeşti 27 19 4 4 84-12 61 (+22)
3. AFC Băneşti-Urleta 27 18 2 7 68-37 56 (+11)
4. Unirea Urlaţi 28 16 6 6 67-27 54 (+12)
5. CSO Plopeni 27 16 2 9 67-40 50 (+11)
6. Avântul Măneciu 26 15 3 8 74-37 48 (+9)
7. CS Blejoi 28 14 5 9 81-50 47 (+5)
8. CS Păuleşti 28 12 9 7 56-37 45 (+3)
9. Progresul Drăgăneşti 28 13 4 11 61-59 43 (+1)
10. Chimia Brazi 28 12 5 11 43-41 41 (-1)
11. AS Ploieşti 26 11 7 8 42-37 40 (-2)
12. Precizia Breaza 27 9 4 14 49-82 31 (-11)
13. AFC Brebu 27 9 1 17 42-47 28 (-14)
14. AFC Astra II 27 7 4 16 40-66 25 (-17)
15. Caraimanul Buşteni 26 6 3 17 41-64 21 (-15)
16. CS Ceptura 28 5 3 20 41-98 18 (-24)
17. Brădetul Ştefeşti 28 2 4 22 23-111 10 (-29)
18. Voinţa Vadu Părului 27 2 1 24 29-131 7 (-32)

Etapa a XXIX-a (10-12 mai): Caraimanul Buşteni - CS Păuleşti, CSM Câmpina - CSO Plopeni, Chimia Brazi - AFC Brebu, Petrolistul Boldeşti - Voinţa Vadu Părului, Precizia Breaza - Progresul Drăgăneşti, Brădetul Ştefeşti - Avântul Măneciu, AFC Astra II - CS Blejoi, AS Ploieşti - AFC Băneşti-Urleta, CS Ceptura - Unirea Urlaţi.

Restanţe etapa a XXIII-a (marţi, 7 mai, ora 18.00): Voința Vadu Părului - AFC Brebu, CSO Plopeni - Avântul Măneciu, Petrolistul Boldești - AFC Bănești-Urleta. Jocurile CSM Câmpina - AS Ploiești și Caraimanul Bușteni - AFC Astra II vor fi reprogramate.

Back To Top