Categorie: Sport

ajf sigla*AFC Băneşti-Urleta - CS Ceptura 0-0
Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) - Ciprian Geambazu (Buşteni), Gabriel Brăilă (Ploieşti). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

*CSO Plopeni - Unirea Urlaţi 3-1 (1-1)
Au marcat: Ionuţ Tudorache (19), Radu Huza (62-penalti), Alexandru Moise (86)/Cătălin Popa (10).
Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) - Mircea Rusu (Bertea), Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

*CS Blejoi - Progresul Drăgăneşti 1-1 (1-1)
Au marcat: Vlăduţ Badea (11)/George Oprea (38).
Arbitri: Mihai Amorăriţei - Roxana Bănăseanu (ambii din Câmpina), Romulus Sprînceană (Buşteni). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

*AFC Astra II-Ciorani - AS Ploieşti 3-0 (2-0)
Au marcat: Valentin Iordache (12), Andrei Ciobanu (44), Gheorghe Bărăgan (55).
Arbitri: Laurenţiu Piciu - Florea Diana, Octavian Ciorescu (toţi din Ploieşti). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

*CSO Tricolorul Breaza - Rapid Sălciile 4-1 (1-1)
Au marcat: Andrei Soreanu (30), Valentin Urdea (54), Mugurel Gogă (67), Iustin Şovăială (75)/Ioan Profir (21).
Arbitri: Sergiu Târşoreanu (Târgşorul Nou) - Nicolae Dobre (Colceag), Mihai Pandelea (Ploieşti). Observator: Silviu Crîngaşu (Ploieşti).

*Petrolistul Boldeşti - CS Cornu 6-0 (2-0)
Au marcat: Alexandru Puchea (16), Gabriel Bociu (37, 59), Laurenţiu Costache (67), Răzvan Bădu (79), Alexandru Pipoş (81).
Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Emil Mateescu, Florin Bureaţă (ambii din Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

*Avântul Măneciu - Caraimanul Buşteni 1-0 (0-0)
A marcat: Marian Stanciu (51).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) - Adrian Niţă, Louis Oprescu (ambii din Ploieşti). Observator: Pavel Roşală (Ploieşti).

*AFC Brebu - CSO Teleajen Vălenii de Munte 0-1 (0-0)
A marcat: Lucian Cruceru (50).
Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) - Valentin Dumitru (Gherghiţa), Cristinel Damian (Slănic). Observator: Viorel Badea (Băicoi).

*CS Păuleşti - AFC Fortuna II-Intersport 2-1 (2-1)
Au marcat: Valentin Anghel (20), Marius Mihai (34)/Mihai Ivan (42).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) - Robert Nuţu, Gabriel Enache (ambii din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Clasament:

1. AFC Astra II-Ciorani 2 2 0 0 11-1 6 (+3)
2. Petrolistul Boldeşti 2 2 0 0 9-1 6 (+3)
3. Avântul Măneciu 2 2 0 0 7-2 6 (+3)
4. CSO Teleajenul Văleni 2 2 0 0 4-0 6 (+3)
5. CS Blejoi 2 1 1 0 6-1 4 (+1)
6. CSO Plopeni 2 1 1 0 6-4 4 (+1)
7. CSO Tricolorul Breaza 2 1 0 1 4-3 3 (0)
8. AFC Fortuna II-Intersport 2 1 0 1 2-2 3 (0)
9. AFC Brebu 2 1 0 1 1-1 3 (0)
10. CS Păuleşti 2 1 0 1 2-4 3 (0)
11. CS Cornu 2 1 0 1 2-6 3 (0)
12. CS Ceptura 2 0 2 0 3-3 2 (-1)
13. AFC Băneşti-Urleta 2 0 1 1 0-1 1 (-2)
14. Progresul Drăgăneşti 2 0 1 1 2-9 1 (-2)
15. Caraimanul Buşteni 2 0 0 2 0-2 0 (-3)
16. AS Ploieşti 2 0 0 2 1-6 0 (-3)
17. Rapid Sălciile 2 0 0 2 3-10 0 (-3)
18. Unirea Urlaţi 2 0 0 2 1-8 0 (-3)

Etapa a III-a (marţi, ora 18.00 - intermediară): AFC Fortuna II-Intersport - AFC Brebu, CS Ceptura - CS Păuleşti, Unirea Urlaţi - AFC Băneşti-Urleta, CS Cornu - AFC Astra II-Ciorani, AS Ploieşti - Progresul Drăgăneşti, Caraimanul Buşteni - CSO Tricolorul Breaza, CSO Teleajenul Vălenii de Munte - Avântul Măneciu, CSO Plopeni - CS Blejoi. Jocul Rapid Sălciile - Petrolistul Boldeşti se dispută pe 3 septembrie, de la ora 17.00.

Back To Top