Categorie: Timp liber

PROGRAM TVAntena 1 - 22:00 Jane Doe(12) (sua, 2001, acţiune)
Michael, fiul lui Jane Doe, recent concediată de la o fabrică de armament, e răpit, aşa că ea urmează ciudatele instrucţiuni ale răpitorilor de a învăţa să mânuiască o armă şi de a descărca un fişier secret.
Lucrurile se complcă în clipa în care, la locul livrării, directorul companiei e împuşcat cu acelaşi tip de armă ca a lui Jane. În cele din urmă, Michael e eliberat şi aflăm pentru cine lucra şi care era, de fapt, misiunea sa. (port.ro)

TVR 1
20:00 Telejurnal (emisiune informativă)
Cu: Mihai Constantin şi Ligia Munteanu
Sport Meteo
21:00 Studio UEFA Champions League (live)
21:40 Fotbal: Legia Varşovia - Steaua Bucureşti (live)
Liga Campionilor 2013 - 2014
Play-off Meci retur
23:50 Studio UEFA Champions League (live)

TVR2
20:00 Omul invizibil(12) (sua, 2000, s, sezonul 2, episodul 8)
20:50 Muzica DP 2
21:00 India - Părul ofrandă
22:00 Ora de ştiri (emisiune informativă)
*Meteo
*Sport (criptat)
23:00 Enescu în inima mea
23:20 Trei regate(12) (chi., 2010, s, episodul 29)
0:15 Supravieţuitorii dezastrelor(12) (sua, 2009, f. s. doc., episodul 7)

ANTENA 1
20:00 Observator special (2012, emisiune informativă) (live)
Cu: Octavia Geamănu
20:30 În puii mei(12) (divertisment)
Cu: Mihai Bendeac
22:00 Jane Doe(12) (sua, 2001, acţiune)

PRO TV
20:30 Serviţi, vă rog!(AP) (divertisment)
22:30 Ştirile Pro TV
Cu: Amalia Enache şi Cristian Leonte
23:05 CSI: Miami(15) (sua, 2002, s. poliţist, sezonul 8, episodul 5)
0:05 Mândrie şi glorie(15) (sua, 2008, polit.)

PRO TV INTERNAŢIONAL
20:30 Inimă de ţigan(AP) (rom., 2007, s)DVD
Inimă de ţigan - Denis Ştefan şi Andreea Pătraşcu
22:00 Poveştiri de noapte(12) (2007, divertisment) (live)
Cu: Cabral şi Mircea Solcanu
22:30 Cancan.ro(12) (mag. de div.) (live)
Cu: Marius Niţă
23:00 Ştirile Pro TV
Cu: Andreea Esca
23:30 Arestat la domiciliu(AP) (rom., 2008, s. com.)

TVH
20:00 Călător prin ţara mea (2012, emisiune life-style)
Cu: Cătălin Maximiuc
20:30 Povestea dragostei(AP) (rom., 1976)
22:30 Analiza zilei (2013, emisiune informativă)
Cu: Simona Şerban şi Graţian Moldovan
23:00 Autoapărare. Tehnici esenţiale (2012, emis. sport) (reluare)
Emisiune de Sorin Lupaşcu
23:30 Superstaruri (reluare)

KANAL D
20:00 Iffet(AP) (tur., 2011, serial romance)
22:15 Voinţă de femeie(AP) (2008, s)
Cu: Adrian Păduraru, Cătălina Mustaţă, Marian Lepădatu, Luminiţa Stoianovici, Ruxandra Enescu
Regia: Bogdan Danelopol
23:30 Crezi că eşti normal?(AP) (2013, emis. concurs) (reluare)
Cu: Escu şi Tili Niculae

ACASA TV
0:30 Regina(12) (rom., 2008, s)
22:00 Poveştiri de noapte(12) (2007, divertisment)
Cu: Cabral şi Mircea Solcanu
22:30 Cancan.ro(12) (mag. de div.)
Cu: Marius Niţă
Robert Niţă
23:00 Teresa(AP) (mex., 2010, s)
0:00 100 de poveşti celebre (rep.)
Cu: Elena Lasconi

PRIMA TV
20:30 Mamă de împrumut(AP) (sua, 2003, dramă)
22:15 Trăsniţii(AP) (s. com., sezonul 20, episodul 46) - Filajul
Cu: Constantin Zamfirescu, Bogdan Dumitrescu, Grig Chiroiu, Toni Ionescu, Cătălin Marin, Livia Taloi
Redifuzare
23:00 Focus Monden (2009, divertisment)
Cu: Alexandru Constantin şi Diana Bart
23:30 Soţia perfectă(12) (sua, 2009, s, sezonul 1, episodul 1)
Redifuzare

NAŢIONAL TV
20:15 Destine împlinite(AP) (ind., 2011, s. dramă, episodul 235)
21:15 Şaua de argint(12) (it., 1978, west.)
23:15 Destinul regelui(AP) (sud cor., 2007, s. dramă, episodul 85) (reluare)

Back To Top