Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Actual

politia-echipaj-autoPoliţiştii din jandarmii din Prahova, sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Vălenii de Munte, au organizat, săptămâna aceasta, o acţiune de amploare pentru combaterea delictelor silvice. A fost vorba despre peste 40 de percheziţii domiciliare în localităţile Ceraşu şi Slon, zeci de persoane audiate şi ore întregi de interogatorii. Printre suspecţi se numără, spun surse apropiate anchetei, nume din administraţia locală şi chiar din poliţie.

Sute de oameni ai legii s-au mobilizat, săptămâna aceasta, în cadrul unei acţiuni fără precedent vizând combaterea infracţiunilor legate de domeniul silvic.  Astfel, 120 de poliţişti, 160 de jandarmi, 45 de elevi de la şcoala de subofiţeri de poliţie din Câmpina au efectuat, joi dimineaţă, 43 de percheziţii în localităţile prahovene Ceraşu şi Slon, la domiciliile unor persoane suspectate de comiterea de delicte silvice, întreaga acţiune fiind coordonată de către procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Vălenii de Munte.

În urma descinderilor de joi, 28 de persoane au fost conduse pentru audieri la sediul poliţiei Vălenii de Munte şi al parchetului de pe lângă Judecătoria Vălenii de Munte. Zece suspecţi au fost reţinuţi pentru 24 de ore, sub acuzaţiile de tăieri ilegale de arbori şi sustragere de material lemnos, pe numele acestora urmând a se întocmi, în cursul zilei de vineri, solicitări de arestare preventivă, a declarat şeful IPJ Prahova, comisarul şef Bogdan Despescu.

Surse apropiate anchetei susţin că printre suspecţi se numără angajaţi ai unor instituţii bugetare şi că unii dintre poliţiştii din cele două localităţi nu erau străini de faptul că uni furau în mod constant din păduri. Întrebat dacă printre suspecţi se numără angajaţi ai unor instituţii publice, şeful IPJ Prahova a spus că unele persoane audiate sunt angajate ale unor instituţii publice, însă nu a dat mai multe detalii în acest sens, invocând faptul că ancheta este în curs de desfăşurare.

În urma acţiunilor de săptămâna aceasta, care au avut ca scop combaterea delictelor silvice în judeţul Prahova, a fost constatată comiterea a peste o sută de infracţiuni la regimul silvic, fiind întocmite dosare penale pe numele a 85 de persoane. Statistica estre una impresionantă, dacă ţinem cont că anul trecut la nivelul IPJ Prahova au fost constatate 141 infracţiuni silvice şi că în primele patru luni ale acestui an au fost constatate 77 de astfel de fapte penale. I.P.

Back To Top