Categorie: Actual

petrolulEvenimente incredibile la Ploiești, pe finalul primei reprize a meciului Petrolul - Steaua. La scorul 1-0 pentru bucureșteni, Mihai Costea se pregătea să execute un penalty, când un spectator a pătruns pe teren și l-a lovit cu pumnul în figură pe Galamaz.

Înainte de a fi evacuat de forțele de ordine, intrusul a fost lovit de steliștii Martinovici și Stanca, ambii fiind mai apoi eliminați.

Galamaz a fost schimbat cu Tătărușanu. Costea a transformat penalty-ul, însă meciul s-a întrerupt pentru că fanii au aruncat petarde pe teren.

Tătărușanu a fost lovit în spate, iar apoi jucătorii și arbitrii au plecat la cabine. Meciul a fost suspendat.

Live TEXT până la momentul suspendării partidei:

MECIUL NU A FOST RELUAT. JUCĂTORII S-AU RETRAS LA CABINE.

Min. 45+9. O petardă explodează în zona careului Stelei. Tătărușanu se prăbușește pe gazon... El acuză o lovitură... Meciul este din nou întrerupt.

Min. 45+7. GOL, STEAUA! Mihai Costea a transformat impecabil penalty-ul. Petrolul - Steaua 0-2.

Min. 45+5. Schimbare la Steaua: iese Galamaz, intră Tătărușanu...

MECIUL DE LA PLOIEȘTI ESTE ÎNTRERUPT. Au trecut 49 de minute, cu tot cu cele de prelungire.

Min. 45+3. Steliștii s-au retras lângă bancă... Meciul e întrerupt. Steaua nu mai are portar...

Min. 45+1. Și Florin Costea a văzut cartonaș galben. După intrarea spectatorului care l-a lovit pe Galamaz jucătorii Stelei s-au repezit la intrus...  S-a produs o busculadă, iar intrusul a fost scos de forțele de ordine.

Min. 45. Martinovici și Stanca (Steaua) sunt eliminați pentru că l-au lovit pe spectatorul pătruns pe teren! Steaua rămâne în 9 jucători!

Min. 44. Un suporter al Petrolului a intrat pe teren și l-a lovit pe Galamaz în figură!

Min. 43. Tudor îl faultează pe Tănase în careu și Steaua primește lovitură de la 11 metri. Tudor vede cartonașul galben.

Min. 42. Tatu vede cartonaș galben.

Min. 41. Schimbare la Petrolul: iese Negru, intră Komazec.

Min. 40. Zimmermann respinge în corner balonul trimis de Geraldo.

Min. 38. Oprița șutează, mingea e deviată în corner de Galamaz. Se execută și Negru trimite cu capul spre poarta Stelei. Stanca este pe fază,

Min. 36. GOL, STEAUA! Tănase și Brandan combină pe flancul stâng, mingea este centrată în careu și Bicfalvi reia cu capul, plasat.

Petrolul - Steaua 0-1

Min. 29. Atac prelungit al Stelei, încheiat cu un șut al lui Tănase de la 17 metri... Balonul a ajuns în peluză, trecând la vreo șapte metri peste transversală.

Min. 24. Tănase scapă pe stânga și este faultat. Lovitură liberă pentru Steaua, de pe stânga, de la 25 metri. Execută Tibi Bălan. Mingea este respinsă.

Min. 19. Primul corner pentru Petrolul. Execută Florentin Dumitru, însă Vali Negru este blocat.

Min. 16. Asistentul arată lovitură liberă pentru Petrolul, însă ”centralul” Robert Dumitru dă pentru Steaua... Spectatorii fluieră această nesincronizare.

Min. 15. Petroliștii trimit mai multe baloane în careul Stelei, însă bucureștenii resping.

Min. 14. Aflat la cinci metri de poartă, Mihai Costea șutează slab.

Min. 7. Tatu șutează pe lângă poarta Petrolului.

Min. 6. Tibi Bălan centrează din corner, iar Geraldo trimite cu o lovitură de cap mingea în transversală.

Min. 3. Lovitură liberă de pe stânga pentru Steaua. Se execută scurt și se pierde balonul.

Livetext: adevarul.ro