- Serviciul Județean de Ambulanță Prahova a intervenit, până acum, la cinci solicitări pentru persoane cărora li s-a făcut rău în secțiile de votare.
În Ploiești au fost trei intervenții ale echipajelor de la Ambulanță, la cazuri petrecute în secțiile de vot.
Potrivit reprezentanților SAJ, o femeie de 79 de ani a acuzat un junghi toracic, dar după evaluare și tratament de specialitate a refuzat transportul la spital.
În schimb, un bărbat de 92 de ani, cu amețeli, și altul de 84 de ani, cu stare lipotimică, au fost duși la Spitalul Județean, pentru investigații și tratament.
„În municipiul Campina am intervenit pentru o femeie de 60 ani, cu lipotimie. Pacienta a refuzat transportul la spital.
În localitatea Nistorești pentru un bărbat de 37 ani, cu stare de agitație. Pacientul a fost transportat la CPU Câmpina”, a u informat reprezentanții SAJ.
Citiți și: CINE A IEȘIT LA VOT, ÎN PLOIEȘTI, ÎN PRIMA PARTE A ZILEI. PREZENȚA LA ORA 14.00
- Facebook.com/actualitateaprahoveana.ro
- instagram.com
- twitter.com
- Google Business
- Youtube Actualitatea
- Spotify PODCAST
- TikTok Actualitatea Prahoveană