Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

antrenor cs câmpina agresiune sexuală
Categorie: Știri locale
  • Un bărbat din Scorțeni, antrenor de înot la CS Câmpina, a fost săltat de anchetatori după ce a fost acuzat că ar agresat sexual o minoră de 12 ani.
  • Abuzurile ar fi fost comise în timpul antrenamentelor, potrivit informațiilor furnizate până acum de Poliție, în legătură cu acest caz.

Acuzațiile de agresiune sexuală asupra unui minor vizează un antrenor de înot de la CS Câmpina. Potrivit campinatv.ro, ar fi vorba chiar despre președintele Clubului Sportiv.

„Cercetările au fost demarate la data de 15 mai 2026, ca urmare a unei sesizări formulate de o femeie din municipiul Câmpina, cu privire la faptul că fiica sa, o minoră de 12 ani ar fi fost agresată sexual de un bărbat de 42 de ani, în timpul unor activități de pregătire sportivă”, a anunțat IJP Prahova.

Joi după-amiază, a avut loc o percheziție la Scorțeni, la domiciliul persoanei bănuite, suspectul fiind condus la audieri.

VIDEO AICI

Într-un mesaj public transmis joi seară, primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, i-a cerut antrenorului demisia. 

„Transmit foarte clar că dezaprob și condamn ferm orice formă de comportament abuziv, nepotrivit sau care poate afecta integritatea fizică ori emoțională a copiilor. Siguranța minorilor trebuie să fie o prioritate absolută pentru orice instituție care desfășoară activități educative sau sportive. Am fost informată cu privire la existența unor suspiciuni legate de comportamentul neadecvat al unui profesor din cadrul Clubului Sportiv Câmpina. Primăria Municipiului Câmpina oferă întregul sprijin autorităților competente, pentru clarificarea acestei situații, și are deplină încredere că organele abilitate vor desfășura toate verificările necesare cu profesionalism, obiectivitate și celeritate.

Având în vedere gravitatea acuzațiilor și necesitatea protejării imaginii Clubului Sportiv Câmpina, precum și a unui climat de încredere pentru copii și părinți, solicit public antrenorului vizat să își prezinte demisia de îndată. Până la finalizarea anchetei, consider că acesta trebuie să se retragă din orice activitate care implică interacțiunea cu minorii” este mesajul Irinei Nistor, primarul municipiului Câmpina.

Citiți și: O nouă anchetă DIICOT, la Ploiești. Un bărbat de 55 de ani a fost arestat preventiv pentru pornografie infantilă și corupere sexuală a minorilor

Imagini: IJP Prahova

Back To Top