- Scris de Ioana POPA
Peste 600 de copii s-au înscris până acum în programul lansat de Primăria Sinaia, prin care sunt oferite excursii gratuite, în stațiune, elevilor din mediul rural care au parte, rareori sau deloc, de astfel de activități. Mai bine de 200 dintre ei au și ajuns în orașul de poalele Bucegilor, până la 1 martie. Pentru mulți dintre copii, a fost prima excursie din viața lor.