- Scris de Anca Visan
Comitetul Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă a fost convicat şi urmează să se reunească vineri în Prahova, pentru a dezbate impunerea unor noi restricţii în anumite localităţi din judeţ. Vestea vine în contextul în care statistica privind cazurile active de COVID-19 transmisă astăzi de autorităţi confirmă că 11 localităţi din judeţ au depăşit pragul de 1,5 cazuri la mia de locuitori.