Categorie: Actual
- Scris de Ioana Rădulescu
- Adăpostul de noapte din Ploiești a fost utilizat, în ultimele zile, de zeci de oameni fără locuință, alungați din culcușurile obișnuite de temperaturile tot mai scăzute.
- În următoarea perioadă va fi și mai frig, iar autoritățile fac apel la cetățeni să semnaleze cazurile care ar putea avea nevoie de ajutor.