- Scris de Ioana Rădulescu
- 30 de percheziții sunt în derulare, joi dimineață, în județele Prahova, Ialomița, Argeș, Teleorman, Bistrița-Năsăud și municipiul București, într-un dosar privind săvârșirea infracțiunilor de constituirea unui grup infracţional organizat, înșelăciune, fals material în înscrisuri oficiale și uz de fals.
- Ancheta, derulată de procurorii DIICOT Ploiești, vizează persoane fizice și societăți comerciale implicate în furturi de mașini și vânzarea acestora pe teritoriul României.