Améliorer activement la puissance masculine et n est pas seulement appelé cialis 10mg prix. La qualité européenne actuelle est peu coûteuse.

Categorie: Economic

curs valutarBanca Naţională a României (BNR) a anunţat, vineri, noi valori record pentru francul elveţian şi dolarul american.

Dacă joi, francul elveţian înregistra, la cursul BNR, 4,51 de lei, vineri, moneda a ajuns la 4,58 de lei, depăşind, pentru a doua oară, pragul euro care este în scădere. Comparativ cu nivelul anunţat de BNR anterior deciziei Băncii Elveţiei, francul se află în creştere cu 22,5% faţă de leu.

Moneda europeană a fost cotată, vineri, la 4,49 de lei, în scădere faţă de joi când valora 4,50 de lei.

În schimb, a crescut valoarea dolarului american, de la 3,87 de bani joi, la 3,99 de lei.
Creşterea dolarului s-a manifestat după ce euro s-a depreciat joi şi vineri faţă de moneda americană pe pieţele externe, în urma anunţului Băncii Centrale Europene că va lansa un program masiv de achiziţii de obligaţiuni, titrează Mediafax.

BCE va lansa în martie un program extins de achiziţii de active în zona euro în valoare lunară de 60 miliarde euro, program care va totaliza 1.080 miliarde euro până septembrie 2016 şi care va include cumpărarea de obligaţiuni guvernamentale. Valoarea programului, de aproape 1.100 miliarde de euro, era aşteptată de pieţele financiare.

 

Back To Top