- Scris de Elena CIOBANU
• Aproximativ 39% dintre români cheltuiesc mai mult decât în mod obișnuit, în această perioadă, iar procentul crește mai ales în timpul sărbătorilor de iarnă, când șase din zece depășesc bugetul planificat, potrivit unui studiu al asociației CFA România, dat publicității joi.
• „Barometrul Sezoanelor Financiare” arată modului în care românii cheltuiesc, economisesc, investesc și se protejează financiar în perioadele de consum ridicat ale anului.