- Scris de Elena CIOBANU
• Mulți antreprenori români, care au accesat ajutoare de câte 50.000-500.000 de euro pentru redresare din criza provocată de pandemia COVID-19, sunt puși acum, în 2025, de autoritățile române, să dea înapoi banii, pe motiv că au efectuat prea târziu plățile către furnizori.
• Revoltați, oamenii s-au plâns și comunității antreprenoriale StartupCafe.ro de „situația gravă” care le afecrează proiectele.